MacPodpora magazín

Jak vymazat iPhone, iPad nebo iPod touch?

jak smazat iphoneApple ServisVše

Přečtěte si, jak vymazat iPhone, iPad nebo iPod touch a jak zařízení obnovit do továrního nastavení. Může se vám to hodit.

Vědět, jak vymazat iPhone a další iOS zařízení se vám může hodit, když jej nesete do servisu, nebo když jej prodáváte. V krajní situaci i pokud jste jej ztratili, či vám bylo odcizeno.

 

Jak vymazat iPhone iPad nebo iPod touch

Pro každý případ je vhodné udělat zálohu zařízení. Tu si pak můžete do zařízení opět nahrát, přičemž tak nepřijdete o žádná svá data. Zálohovat můžete na iCloud nebo skrze iTunes.

Jak vymazat iPhone

Pro smazání vašeho zařízení pak jděte do Nastavení > Obecné > Obnovit. Potom klepněte na Smazat data a nastavení.

Jak vymazat iPhone

Pokud k tomu budete vyzváni, zadejte svůj kód nebo heslo k Apple ID. Pak potvrďte, že chcete zařízení smazat.

Jak vymazat iPhone

Následně počkejte, než se zařízení smaže. Smazání všech dat může v závislosti na zařízení trvat i několik minut. Tímto postupem také vyřešíte otázku, jak dát iPhone do továrního nastavení. To samozřejmě platí i pro ostatní iOS zařízení. Ta tak budou v takovém stavu, jako kdybyste je po koupi vybalili z jejich krabičky.

 

Jak smazat iPhone, iPad, iPod touch když zapomenete kód, anebo je zařízení zablokované

Pokud na iOS zařízení šestkrát po sobě zadáte nesprávný kód, zařízení už nepůjde odemknout a zobrazí se zpráva s upozorněním, že je zablokované. Nejdříve je tedy nutné vybrat, jak chcete zařízení vymazat.

Jak vymazat iPhone

Jestliže jste si před zapomenutím kódu nevytvořili zálohu, bohužel neexistuje způsob, jak ze zařízení data zachránit. Zařízení budete muset vymazat, čímž se smažou všechna data a nastavení. Pokud máte zařízení synchronizované s iTunes, použijte jej. Jestli se k iTunes nemůžete připojit a zařízení s nimi synchronizovat, použijte režim zotavení.

 

Vypnutí kódu vymazáním zařízení pomocí iTunes

Pokud máte zařízení synchronizované s iTunes, můžete ho obnovit. Tím se vymaže celé zařízení i jeho kód.

Jak vymazat iPhone

Připojte zařízení k počítači, se kterým je synchronizované a to skrze Lightning nebo 30pinový konektor. Otevřete iTunes. Počkejte, než iTunes zařízení sesynchronizují a vytvoří zálohu. Pokud se to nepodaří. Jen co synchronizace i zálohování skončí, klikněte na Obnovit. Až se při obnově iOS zařízení dostanete na obrazovku nastavení, klepněte na Obnovit ze zálohy iTunes. Vyberte zařízení v iTunes. Podle data a velikosti vyberte nejvhodnější zálohu.

Jak vymazat iPhone

 

Vypnutí kódu vymazáním zařízení pomocí režimu zotavení

Pokud jste zařízení nikdy s iTunes nesynchronizovali, budete ho muset obnovit pomocí režimu zotavení. Tím se vymaže celé zařízení i jeho kód.

Připojte iOS zařízení k počítači a otevřete iTunes. Pokud nemáte počítač, můžete si nějaký půjčit od kamaráda, případně zajít do prodejny Applu nebo k autorizovanému poskytovateli servisu Apple.

Až bude zařízení připojené, vynuceně ho restartujte. To se mírně liší model od modelu.

iPhone X, iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko zesílení hlasitosti. Potom stiskněte a rychle uvolněte tlačítko zeslabení hlasitosti. Nakonec podržte boční tlačítko, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu.

Jak vymazat iPhone

iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus: Podržte boční tlačítko spolu s tlačítkem zeslabení hlasitosti. Držte je stisknutá, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu.

Jak vymazat iPhone

iPhone 6s a starší, iPad nebo iPod touch: Podržte tlačítko plochy spolu s vrchním (nebo bočním) tlačítkem. Držte je stisknutá, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu.

Jak vymazat iPhone

Až dostanete na výběr, jestli chcete zařízení obnovit, nebo aktualizovat, zvolte Obnovit. Počkejte, než proces skončí. Pak už zařízení můžete nastavit a začít ho používat.

Pokud jste zařízení ztratili, nebo vám bylo odcizeno, lze jej smazat na dálku skrze službu iCloud. Jak vymazat iPhone a další zařízení tímto způsobem, si můžete přečíst v článku Jak najít iPhone? Skrze aplikaci nebo iCloud.

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Zdroj: Apple.cz

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone