MacPodpora magazín

Jak najít iPhone? Skrze aplikaci nebo iCloud

jak najít iPhoneiPhoneVše

Jakákoli ztráta zařízení je velice nepříjemná věc. To ostatně platí i pro jeho odcizení. V každém případě ale existuje možnost jak najít iPhone, iPad, počítač Mac, Apple Watch i třeba sluchátka AirPods.

Pokud jen nemůžete najít vaše zařízení v domácnosti, není to až takový problém. Pokud jej někde vytratíte při svých cestách, už je to o poznání horší. Samozřejmě nejhorší variantou je, když vám někdo vaše zařízení odcizí. Apple však pro všechny tyto případy poskytuje mocné nástroje, s jejichž pomocí můžete své zařízení najít, ale i na dálku kompletně smazat a uzamknout.

Jak najít ztracený iPhone, iPad, Mac, Apple Watch či sluchátka AirPods máte možnost dvěma způsoby. První je s pomocí aplikace Najít iPhone, kterou si můžete stáhnout z obchodu App Store. Druhou variantou pak je zavítat na stránky iCloud.com.

 

Jak najít iPhone skrze aplikaci

Pokud aplikaci ve svém iOS zařízení ještě nemáte, stáhněte si ji zde. Prvním krokem poté je, že se budete muset do aplikace přihlásit skrze vaše Apple ID. Tím se vám následně v aplikaci ukážou všechna vaše zařízení, která jsou s vaším účtem spojena. Mohou to být telefony iPhone, tablety iPad, počítače Mac, Apple Watch ale i sluchátka AirPods.

V rozhraní na mapě vidíte, kde se daná zařízení nacházejí, i které je zrovna to, na kterém ta ostatní hledáte.

Jak najít iPhone

Pokud ze svého seznamu dané zařízení vyberete, nabídnou se vám další možnosti, jak s ním na dálku pracovat.

Jak najít iPhone

K tomu stačí zvolit nabídku Akce. Vyjma kontroly stavu baterie zařízení na něm můžete přehrát zvuk (pro každé sluchátko AirPods dokonce zvlášť), pokud si myslíte, že se nachází někde poblíž. Můžete jej nahlásit jako ztracené, nebo jej kompletně smazat. Lze se nechat i na jeho polohu přímo navigovat.

Jak najít iPhone

Režim Ztraceno zamkne vaše iOS zařízení, Apple Watch nebo počítač Mac, aby se nikdo nedostal k vašim osobním informacím. Sleduje také veškeré změny polohy. V tomto režimu také můžete nechat na obrazovce zobrazit libovolnou zprávu, například upozornění, že se jedná o ztracené zařízení. Lze na něm zobrazit i vaše kontaktní údaje. V režimu Ztraceno vaše zařízení také nepřijímá notifikace. Jediné, co s ním lze dělat, je přijmout telefonní hovor nebo hovor FaceTime.

Jak najít iPhone

Nejkritičtějším řešením je možnost Smazání zařízení. Tím ze zařízení odstraníte veškerá data, zároveň ale přijdete o možnost přehrát na něm zvuk, nebo jej jakkoli sledovat. Po vzdáleném smazání zařízení zůstane aktivní zámek, aby ho chránil a jediné, jak se do něho lze dostat, je za použití vašeho Apple ID a hesla.

Aplikace Najít iPhone také nabízí obsáhlou nápovědu. Pokud si tedy s něčím nevíte rady a potřebujete nějakým způsobem své ztracené zařízení najít, zde se dozvíte všechny potřebné informace.

 

Jak najít ztracený iPhone skrze iCloud

Nemáte-li možnost nainstalovat si do některého iOS zařízení aplikaci Najít iPhone, můžete jít na webové stránky služby iCloud.com. Zde se následně přihlaste svým Apple ID a zadejte heslo.

Jak najít iPhone

I pokud používáte dvoufaktorové ověření, lze přímo z nabídky zadání kódu otevřít službu Najít iPhone. Sice vám zůstanou všechny ostatní možnosti nedostupné, o ty vám ale v případě ztráty zařízení až tolik nejde. Samozřejmě pokud používáte více zařízení, můžete z toho daného zadat kód ověření a rozhraní webového iCloudu používat plnohodnotně.

Jak najít iPhone

Služba Najít iPhone se ve webovém rozhraní chová velice podobně, jako iOS aplikace. Stačí tedy ztracené zařízení vybrat, rozjet jeho nabídku a už zvolit potřebnou akci. Možnosti jsou totožné a jejich smysl také.

Jak najít iPhone

Pro případ nouze je vědět jak najít iPhone a ostatní vaše zařízení příhodné. My samozřejmě doufáme, že toto nebudete nikdy potřebovat využít v praxi.

Jak najít iPhone

 

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone