MacPodpora magazín

Jak odemknout iPhone? Pomocí kódu, Touch ID nebo Face ID

Jak odemknout iPhoneTipyVše

Mít svůj telefon iPhone zabezpečený proti cizímu používání je velice důležité. Apple ve svých zařízeních nabízí tři varianty, jak odemknout iPhone. Pomocí kódu, Touch ID nebo Face ID.

Díky uzamčení vašeho zařízení jej nemůže používat žádná jiná osoba. Nedostane se k vašim osobním datům, nemůže jej ani smazat či jinak používat. To se hodí zejména při ztrátě či odcizení vašeho zařízení. Jak ztracené či odcizené zařízení najít, se můžete dozvědět v článku zde, jak jej v případě potřeby na dálku vymazat pak zde.

 

Jak odemknout iPhone pomocí kódu

I když se jedná o nejméně praktickou záležitost, jak odemknout iPhone pomocí kódu, je tou nejdůležitější. Používá se na všech starších zařízeních, které ještě nemají čtečku otisků prstů Touch ID, ani čtečku tváře Face ID (iPhone 5 a starší). Zároveň je však tato možnost dostupná i na všech novějších zařízeních.

Je to z toho důvodu, že čtečka otisků prstů či Face ID nemusí vždy správně rozeznat uživatele zařízení a zadání kódu tak zabezpečí, aby se do zařízení vždy a za každé situace dostal. Dokonce svůj kód musíte vytvořit i při prvotním nastavování iPhonu. Pokud jej chcete dodatečně změnit, učiníte tak v Nastavení > Kódový zámek/Touch ID a kódový zámek/Face ID a kód > Změnit kód zámku. Abyste se však do této nabídky dostali, musíte znát ten původní.

Jak odemknout iPhone

Pokud nechcete mít své zařízení nijak zabezpečené, najdete zde nabídku Vypnout kódový zámek. To však důrazně nedoporučujeme. Je zde také možné změnit časový úsek, po který nebude kód po zhasnutí displeje zařízení vyžadován. I zde však doporučujeme nechat nastavení na Bezprostředně.

 

Jak odemknout iPhone pomocí Touch ID

Vlastníte-li iPhony od jeho generace 5s po 8/8 Plus, můžete si zde naskenovat svůj otisk prstu. Těch můžete k odemčení vašeho zařízení použít až pět. Jeden jste pak pravděpodobně naskenovali hned při aktivaci zařízení. Odemykání zařízení však neprobíhá zadáváním kódu, ale jednoduchým přiložením prstu na tlačítko plochy pod displejem.

Jak odemknout iPhone

Skenováním otisku vás provází průvodce, který jasně říká, jaké úkony máte činit. Nejdříve musíte prst postupně zvedat a pokládat na tlačítko plochy, poté jej mírně posunout a postup opakovat. Mnohdy se může hodit jeden prst naskenovat dvakrát, aby byl rychleji rozeznán. Vhodné také může býti naskenovat prst dalšího příslušníka rodiny, aby se někdo mohl do vašeho zařízení v případě potřeby dostat, aniž by si musel pamatovat číselný kód.

Jak odemknout iPhone

 

Jak odemknout iPhone pomocí Face ID

Možnost ověření uživatele pomocí Face ID nabízí zatím jen iPhone X. Ten již neobsahuje tlačítko plochy. Místo toho je osazen TrueDepth kamerou, která snímá vaši tvář a na základě vyhodnocení vám přístup do zařízení umožní. Pokud by se nejednalo o vás, přístup samozřejmě zamítne. Stále zde ale funguje záloha v podobě číselného kódu. Více tváří totiž naskenovat (zatím) nelze.

Jak odemknout iPhone

Skenování tváře je pak trochu složitější, než v případě zadávání otisku prstu. Klepněte na Nastavení Face ID, podržte zařízení tak, abyste obličej měli přímo před ním, a klepněte na Začít. Podívejte se přímo na iPhone, aby byl celý obličej ohraničený rámečkem. Pomalým pohybem hlavy vyplňte zobrazený kruh.

Jak odemknout iPhone

Po prvním nasnímání obličeje pomocí Face ID klepněte na Pokračovat. Pomalým pohybem hlavy vyplňte kruh podruhé. Po dokončení nastavení Face ID klepněte na Hotovo. Pokud nemáte nastavený kód, budete požádáni o jeho vytvoření, abyste měli náhradní způsob ověření identity.

 

Jak odemknout iPhone X pomocí Face ID

Tím, že není přítomné žádné tlačítko pro spuštění autorizace, můžete být zmateni, jak vlastně iPhone X odemknout. Není to ale nic složitého. Zvednutím nebo klepnutím stačí iPhone X probudit, následně se na něho podívat dokud na obrazovce neuvidíte animaci otevírání zámku, přejetím prstem odspodu displeje směrem nahoru zařízení odemknete.

Jak odemknout iPhone

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone