MacPodpora magazín

Tipy pro iPhone, které možná neznáte

Tipy pro iPhoneČlánkyTipy

Tipy pro iPhone ukazují, jak využívat skryté funkce a málo známé triky. Je jich velká spousta a možná vám některé z nich zkrátí čas a usnadní používání.

Zdá se, že existuje nekonečné množství tipů a triků pro iPhone. Chytré telefony jsou skutečně napěchované skrytými funkcemi a většinu z nich ani sám Apple nikde neuvádí. Podívejte se a přečtěte si o 8 tipech, které možná neznáte a začnete je nyní používat.

Tipy pro iPhone i na videu

Přejeďte na čísla pomocí klávesnice – Pokud stisknete a podržíte numerickou klávesu a poté přejetím nahoru zadáte požadované číslo, po uvolnění prstu se vrátíte zpět na hlavní klávesnici. Není tak nutné dvakrát klepat na číselný znak.

Vytváření dokonalých tvarů v aplikaci Poznámky – Pokud nakreslíte tvar v aplikaci Poznámky nebo kdekoli jinde, kde je k dispozici rozhraní Anotace, změní se na dokonalý tvar. Pokud tedy potřebujete vizuální pomůcku, jako je kruh, nakreslete hloupou verzi a ‌iPhone‌ nebo iPad ji napraví. Po nakreslení stačí jen chvilku podržet prst na displeji.

Zkontrolujte si záruku na iPhone – Otevřete aplikaci Nastavení, klepněte na Obecné, vyberte Informace a poté klepnutím na položku Omezená záruka zobrazte informace o záruce pro vaše zařízení.

Používejte Apple Watch jako hledáček – Aplikace Fotoaparát na Apple Watch aktivuje přední nebo zadní kameru vašeho ‌iPhonu‌. Můžete tak hodinky používat jako praktický hledáček. Pokud si sundáte hodinky a omotáte je kolem svého ‌iPhone‌, můžete použít zadní kameru a zároveň vidět sami sebe, což je užitečné pro vlogování.

Aplikace Zkratky se hodí

Spojení snímků obrazovky do jedné fotky – Ke kombinování obrázků můžete použít aplikaci, ale je jednodušší použít jednoduchou zkratku. Otevřete aplikaci Zkratky, jděte do záložky Galerie a vyhledejte zkratku Combine Screenshots and Share. Zkratku si přidejte do svého výběru a aktivujte. Zeptá se, kolik snímků obrazovky chcete spojit do jednoho a po zadání se ihned připraví k odeslání.

Automatický plán režimu nízké spotřeby – Můžete vytvořit rychlou zkratku pro zapnutí režimu nízké spotřeby, když baterie poklesne na určitou úroveň. V aplikaci Zkratky vytvořte novou automatizaci a začněte výběrem možnosti Nabití baterie. Odtud vyberte požadované procento. Pro další akci vyhledejte a vyberte Nastavit režim nízké spotřeby. Zrušte zaškrtnutí možnosti Zeptat se před spuštěním. Při příštím poklesu baterie ‌iPhone‌ na cílovou úroveň se automaticky aktivuje režim nízké spotřeby.

Zjistěte, která skladba se přehrává – Pokud chcete vědět, jaká hudba hraje, můžete se zeptat Siri, ale pokud chcete vědět, jaká skladba je ve videu na vašem ‌iPhone‌ nebo jakou skladbu vaše zařízení přehrává, existuje možnost Rozpoznávání hudby pomocí Shazam funkce, které můžete přidat do Ovládacího centra.

AirDrop přenos do libovolného zařízení – Pokud používáte Snapdrop.net, můžete přesunout soubor z jednoho zařízení do druhého, i když se nejedná o Apple. Toto není AirDrop od Applu, ale je to v podstatě totéž a umožňuje super rychlé datové přenosy, i když máte počítač s Windows nebo telefon s Androidem. Je to stejně jednoduché jako otevření webu na obou zařízeních a přetažení souboru.

Jaké tipy pro iPhone se vám nejvíce líbily? A máte nějaké svoje, které stojí za to zveřejnit?

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone