MacPodpora magazín

Jak propojit iPad s TV? Možností je více

Jak funguje Apple TVTipy

Jak propojit iPad s TV není nijak složité. I když je cest několik, pokaždé k tomu potřebujete patřičné vybavení. Je tedy třeba počítat s další investicí.

Proč vůbec iPad, potažmo iPhone nebo počítač s macOS k televizi připojovat? Zejména díky možnosti prezentace fotografií, videí, ale i kvůli možnosti zrcadlení jiného specifického obsahu, kdy si z televize můžete udělat druhý monitor atd.

Jak vybrat sluchátka? Záleží na použití

 

Jak propojit iPad s TV? Pořiďte si Apple TV

Nejjednodušší a nejdražší způsob, jak propojit iPad s TV, je skrze „set-top“ box společnosti Apple, která jej nazývá Apple TV. Jde o malou černou krabičku, kterou s vaší televizí propojíte velice jednoduše a to pomocí HDMI kabelu. Apple TV samozřejmě umí žít svým vlastním životem a za cenu, kterou stojí, vám poskytne opravdu mnoho muziky (doslova). Její přidanou hodnotou je ale právě i komunikace se všemi zařízeními s iOS a macOS systémy.

Jak funguje Apple TV

Na iPhonu, iPadu či Macu tak stačí spustit AirPlay a patřičný obsah už se do televize přenáší. Vše bezdrátově za pomoci připojení Wi-Fi (to však musí být dostatečně rychlé a stabilní). V Apple TV ale můžete zobrazovat i obsah svázaný s vaším iCloudem, takže např. fotografiemi můžete listovat přímo z Apple TV, aniž byste museli použít jakékoli jiné zařízení.

Jde-li vám pouze o zrcadlení obsahu a nezajímají vás jakékoli jiné funkce (které vám poví např. článek Jak funguje Apple TV? Stačí ji zapojit a užívat si zábavu), poohlédněte se po bazarových kouscích, které stále poslouží velice dobře. U Applu totiž aktuálně nejlevnější konfigurace stojí docela vysokých 4 290 Kč.

 

Anebo sáhněte po kabelu

Budoucnost jistě bezdrátová bude, aktuálně se ale nacházíme v době, kdy do ní teprve spějeme. Nechce-li se vám tedy utrácet za Apple TV, či se nacházíte na místě se špatným Wi-Fi připojením, můžete sáhnout po značně levnějším řešení v podobě HDMI kabelu a patřičné redukce.

U starších MacBooků vám postačí HDMI kabel, protože ty mají tento konektor integrovaný. K novějším s USB-C již musíte pořídit příslušný HUB. K iOS zařízení, takže i k iPadu, však potřebujete k HDMI kabelu ještě redukci. Na kabelu se určitě nevyplatí šetřit z toho důvodu, abyste nenarazili na problém s konektivitou. Redukcím z čínských portálů se také raději vyhněte.

Jak propojit iPad s TV

Digitální AV adaptér s Lightning konektorem vás u Applu vyjde na 1 390 Kč. Umožňuje zrcadlení všeho, co se zobrazuje na obrazovce zařízení – aplikací, prezentací, webových stránek, fotek a dalšího obsahu – na televizi, displeji nebo projektoru s rozhraním HDMI, případně na jiném kompatibilním displeji v HD rozlišení až 1080p.

Podporuje také promítání videa – filmů, televizních pořadů nebo nahraného videa – na velké obrazovce v HD rozlišení až 1080p. Jednoduše připojte digitální AV adaptér Lightning ke konektoru Lightning na zařízení a potom k televizi nebo projektoru prostřednictvím kabelu HDMI (prodává se zvlášť).

apple leasing

zarukaiphone