MacPodpora magazín

Jak funguje Apple TV? Stačí ji zapojit a užívat si zábavu

Jak funguje Apple TVČlánky

Možná jste pod vánočním stromkem tento set-top box americké společnosti nalezli i vy, možná si jej plánujete pořídit. Jak funguje Apple TV, jak ji zapojit a ovládat?

Portfolio společnosti nabízí dvě varianty jeho Apple TV. Základní 4. generace nabízí 32GB úložiště a stojí 4 290 Kč. Apple TV 4K stojí v 32GB variantě 5 190 Kč a v 64GB variantě 5 790 Kč. V jejich balení najdete ještě ovladač, napájecí šňůru a USB kabel s Lightning konektorem pro servis. HDMI kabel a samozřejmě také televizi už musíte mít své. Stejně tak musíte mít pro plné využití Apple TV širokopásmové internetové připojení.

Jak vybrat dron? Na které věci se zaměřit a ve kterých byste měli mít jasno?

 

Jak funguje Apple TV?

Na Apple TV 4K si můžete pouštět filmy a seriály ve fantastické kvalitě 4K HDR. Teď i se zvukem Dolby Atmos, který vás skutečně vtáhne do děje. Můžete streamovat vaše oblíbené kanály, bavit se skvělým obsahem z aplikací, jako je Netflix, Amazon Prime Video, MUBI nebo iTunes.

Jak funguje Apple TV

Ve 4K se zobrazuje čtyřikrát více pixelů než ve standardním HD, což znamená daleko ostřejší obraz. HDR (High Dynamic Range) přidává věrnější barvy a líp vykreslené detaily. Pokud tedy nevíte, jaký model Apple TV si pořídit, tak volte podle vaší televize. Jestliže ji již máte, nebo si teprve chystáte 4K televizi pořídit, určitě jděte do vyššího modelu Apple TV.

Když k Apple TV 4K připojíte kompatibilní audiosystém Dolby Atmos, můžete se nechat pohltit trojrozměrným zvukem, který vás dokonale obklopí ze všech stran. I shora. Ať vám nad hlavou prosviští letadlo, nebo se najednou ocitnete v průtrži mračen, pořád budete ve středu dění.

Jak funguje Apple TV

V televizních aplikacích si můžete pustit přesně to, na co se chcete dívat. Kdykoli se vám to hodí. Najdete v nich všechno od filmových hitů a seriálů, přes předpověď počasí až po cvičení, která zvládnete i v obýváku. Ale taky pořady pro děti, záznamy z hudebních akcí, podcasty a spoustu dalšího.

Jak aktualizovat iOS na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

 

Jak nastavit novou Apple TV?

 Pro plný chod Apple TV potřebujete vlastní internetové připojení, televizi, nebo jiný displej s HDMI portem a HDMI kabel (Apple doporučuje kabel kompatibilní se standardem HDMI 2.0 nebo novějším). Pokud se během nastavování zaseknete nebo se budete chtít vrátit na předchozí obrazovku, stiskněte na dálkovém ovladači tlačítko Menu. Jestli chcete začít od začátku, odpojte zařízení od napájení a zase ho zapojte.

 

Připojte napájení a zařízení domácího kina

Připojte Apple TV k napájení a HDMI kabelem ji připojte k televizi. Pokud máte Apple TV 4K, použijte kabel kompatibilní se standardem HDMI 2.0 nebo novějším. Pokud Apple TV 4K připojujete k receiveru, i tento kabel musí být kompatibilní se standardem HDMI 2.0 nebo novějším. Potom receiver připojte druhým HDMI kabelem k televizi. Jestli se chcete k internetu připojit přes Ethernet, připojte Apple TV ethernetovým kabelem k routeru. Anebo se při nastavování můžete připojit přes Wi-Fi.

Jak funguje Apple TV

Zapněte a spárujte dálkový ovladač

Vyberte na televizi stejný vstup, ke kterému je připojená Apple TV. Potom televizi (a receiver nebo přepínač) zapněte. Měla by se objevit obrazovka nastavení Apple TV. Dálkový ovladač spárujte s Apple TV tak, že stisknete dotykový povrch na ovladači. Jestli se dálkový ovladač nepřipojí, podržte na pět sekund tlačítka Menu a zvýšení hlasitosti. A když se zobrazí zpráva, že nejste dost blízko, jednoduše ovladač položte na Apple TV.

Jak funguje Apple TV

Vyberte svůj jazyk a zapněte Siri

Přejetím prstu po dotykovém povrchu ovladače najděte svůj jazyk a zemi nebo oblast. Volbu vyberete kliknutím na dotykový povrch. Pokud se vám povede vybrat špatný jazyk, stisknutím tlačítka Menu se vraťte na předchozí obrazovku a zkuste to znova. Možná se zobrazí dotaz, jestli chcete používat Siri.

 

Nastavte Apple TV z iOS zařízení nebo ručně

Pokud chcete do Apple TV přenést nastavení ze svého iOS zařízení, například přihlašovací údaje k iTunes, iCloudu nebo Wi-Fi, zvolte Nastavit pomocí zařízení. Potom se řiďte pokyny na obrazovkách iOS zařízení a Apple TV. Pokud se vám nedaří nastavit Apple TV z iOS zařízení, stisknutím tlačítka Menu na dálkovém ovladači se vraťte na předchozí obrazovku a zvolte Nastavit ručně.

 

Nastavte si na všech Apple TV společnou plochu

Společná plocha se stará o to, abyste na všech svých Apple TV měli stejné aplikace a plochu. Stačí, když se na nich přihlásíte k iCloudu. Pokud se vám zobrazuje dotaz, jestli chcete používat společnou plochu, vyberte Sjednotit plochy. Když zvolíte Teď ne, můžete funkci zapnout později v Nastaveních > Účty > iCloud > Společná plocha.

 

Vyberte místnost

Vyberte místnost, ve které se Apple TV nachází, a ona se automaticky přidá do aplikace Domácnost na vašem iOS zařízení a na Macu. Pak budete moct přes AirPlay 2 přehrávat hudbu na všech Apple TV, HomePodech a reproduktorech kompatibilních s AirPlay 2, které doma máte.

 

Dostaňte ze své Apple TV co nejvíc

Pokud máte Apple TV 4K připojenou k 4K televizi podporující HDR nebo Dolby Vision, možná se vám zobrazí výzva ke spuštění krátkého testu zobrazení těchto formátů. Spusťte test podle pokynů na obrazovce a potvrďte, že máte ostrý a jasný obraz.

Podle pokynů na obrazovce zvolte nastavení polohových služeb, spořiče obrazovky a sdílení analytických údajů. Potom už můžete z plochy otevřít App Store, kde si najděte a stáhněte hry nebo aplikace pro přehrávání videa – například Hulu, DirecTV Now, Netflix, NBA, HBO a spoustu dalších.

Jak restartovat iPhone X a jak restartovat iPhone 7? A jak třeba i iPad?

 

Jak Apple TV ovládat?

Apple TV Remote (který se nachází v balení produktu) má citlivý dotykový povrch, na kterém palcem rychle a přesně najdete to, co hledáte. Zároveň jím můžete ovládat hlasitost televize nebo A/V receiveru. A díky Bluetooth ani nemusíte ovladačem nikam mířit. Apple TV zachytí pokyny odkudkoli z místnosti. Jak funguje Apple TV, jak ji nastavit a ovládat tedy již víte. Teď už si jen užít ten obsah, který vám nabízí.

Zdroj: Apple.cz

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone