MacPodpora magazín

Jak aktualizovat iOS na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

LTE iPhone XsČlánkyTipy

Přečtěte si, jak aktualizovat iOS na všech zařízeních, na kterých můžete tento systém používat. Lze tak učinit bezdrátově nebo za pomoci iTunes.

iPhone, iPad nebo iPod touch můžete aktualizovat na nejnovější verzi iOS bezdrátově. Pokud aktualizaci na svém zařízení nevidíte, můžete ho aktualizovat ručně pomocí iTunes. Ať už se rozhodnete pro tu nebo tu variantu, v každém případě nejdříve vaše zařízení zálohujte. To můžete učinit skrze iCloud nebo také iTunes.

Jak aktualizovat iOS na iPhone 4 a jaký poslední operační systém podporuje?

 

Jak aktualizovat iOS  bezdrátově

Když se vám zobrazí zpráva, že je k dispozici aktualizace, klepněte na Instalovat. Až tak je to jednoduché. Pokud se vám to ale aktuálně nehodí, můžete následně použít i níže uvedený postup.

Připojte zařízení k napájení a pak ho připojte přes Wi-Fi k internetu. Pokud máte více jak 50 procent baterie, připojovat jej k napájení nemusíte.

Jak aktualizovat iOS

Klepněte na Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru.

Jak aktualizovat iOS

Klepněte na Stáhnout a instalovat. Pokud se zobrazí výzva, abyste dočasně odebrali nějaké aplikace, protože iOS potřebuje k aktualizaci víc místa, klepněte na Pokračovat nebo Zrušit. iOS odebrané aplikace později znova nainstaluje.

Jak aktualizovat iOS

Zařízení aktualizujete klepnutím na Instalovat. Anebo můžete klepnout na Později a vybrat možnost Nainstalovat dnes v noci nebo Připomenout později. Pokud klepnete na Nainstalovat dnes v noci, jednoduše iOS zařízení připojte k napájení, než půjdete spát. Vaše zařízení se automaticky zaktualizuje přes noc. Pokud k tomu budete vyzváni, zadejte svůj kód.

Jak aktualizovat iOS

 

Automatické aktualizace 

V iOS 12 si můžete zapnout, aby se iOS zařízení aktualizovalo automaticky. Automatické aktualizace zapnete na obrazovce Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru > Automatické aktualizace. Pak se vaše zařízení bude automaticky aktualizovat na nejnovější verzi iOS. Některé aktualizace ale může být i tak nutné nainstalovat ručně.

 

Aktualizace zařízení pomocí iTunes

Pokud své iOS zařízení nemůžete aktualizovat bezdrátově, můžete ho aktualizovat pomocí iTunes na počítači, kterému důvěřujete. To musí být připojené k internetu.

Nainstalujte si do počítače nejnovější verzi iTunes.

Připojte zařízení k počítači.

Otevřete iTunes a vyberte své zařízení.

Klikněte na Souhrn a potom na Ověřit aktualizace.

Jak aktualizovat iOS

Klikněte na Stáhnout a aktualizovat.

Pokud k tomu budete vyzváni, zadejte svůj kód.

Jak aktualizovat iOS je tedy jednoduché, jak na iPhonech, iPadech tak iPodech touch. A přinese vám to jen benefity, protože Apple s každou aktualizací přináší nové zajímavé funkce, možnosti, vylepšení, aplikace i opravy známých chyb, kterými trpěly předchozí vydání.

Zdroj: Apple.cz

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone