MacPodpora magazín

Jak restartovat iPhone X a jak restartovat iPhone 7? A jak třeba i iPad?

LTE iPhone XsČlánkyiPhone

Nestává se to příliš často, přece jen je ale vhodné znát tato gesta, která vám pomohou, pokud to opravdu potřebujete. Takže jak restartovat iPhone X, jak restartovat iPhone 7 a jak další modely, iPad nevyjímaje?

Může vám zamrznout aplikace, může se seknout systém iOS, může se na displeji zobrazovat to, co nemá (nebo také vůbec nic). Co potom? Tlačítka nereagují a displej pořád svítí. Na každou příčinu je nějaké řešení a vhodnou kombinací kroků můžete sami vynutit restart vašeho zařízení. Přečtěte si tedy, co dělat, když vašemu zařízení zatuhne obrazovka, nebo když zařízení nereaguje na dotyk.

Jak aktualizovat iOS na iPhone 4 a jaký poslední operační systém podporuje?

Důležité je znát základní rozložení ovládacích prvků vašeho zařízení. K restartu totiž budete potřebovat stisknout kombinaci několika tlačítek. Zobrazení jednotlivých ovládacích prvků na vašem zařízení pak najdete na obrázku níže.

Jak restartovat iPhone X

 

Jak restartovat iPhone 6s/6s Plus a starší modely

Nejznámějším gestem pro restartování telefonů iPhone je to, že alespoň na 10 sekund podržíte současně tlačítko plochy spolu s horním či bočním vypínacím tlačítkem, dokud se vám nezobrazí logo Apple. Toto gesto fungovalo již u iPhonu 3G a funguje i u toho, jak restartovat iPhone 6s, tak 6, jak restartovat iPhone 5s potažmo jak restartovat iPhone 5 či 4S nebo 4.

 

Jak restartovat iPhone 7 a 7 Plus

Telefony iPhone 7 přišly se senzorickým tlačítkem plochy, které ve vypnutém, čili i v zaseknutém stavu nefunguje. Z toho důvodu musel Apple ustoupit od obligátní kombinace a nahradil ji jinou. iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus tedy restartujete tak, že alespoň na 10 sekund podržíte boční tlačítko spolu s tlačítkem zeslabení hlasitosti, dokud se nezobrazí logo Apple.

iPhone servis

 

Jak restartovat iPhone X, iPhone Xs, Xs Max a XR

Jak restartovat iPhone X a jemu příbuzné modely, je trochu složitější. Protože s desátou generací byly zároveň představeny iPhony 8, týká se návod i jich. I ony totiž obsahují senzorické tlačítko plochy. Aby ale Apple gesto sjednotil, opustil to, které použil v modelech 7 a 7 Plus.

iPhone XS

iPhone 8 a novější, takže i všechny „X“ modely, restartujete tak, že stisknete a rychle uvolníte tlačítko zesílení hlasitosti. Potom stisknete a rychle uvolníte tlačítko zeslabení hlasitosti. Nakonec podržíte boční tlačítko, dokud se nezobrazí logo Apple.

A jak restartovat tablet iPad? Návod je stejný, jako v případě modelů 6s a starších. Aspoň na 10 sekund podržte tlačítko plochy spolu s vypínacím/zapínacím tlačítkem, dokud se nezobrazí logo Apple.

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

 

Zdroj: Apple.cz

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone