MacPodpora magazín

Jak vybrat sluchátka? Záleží na použití

jak vybrat sluchátkaČlánky

Pokud ještě před blížícími se Vánoci na poslední chvíli sháníte některé dárky, může se vám hodit tento průvodce, jak vybrat sluchátka.

Většinu sluchátek lze sice používat univerzálně, neposkytují ale pak takový komfort, jaký by mohly. Pro různé činnosti se tak hodí pořídit různá. Konkrétně jde o to, zda je chcete na doma, na cestování nebo na sport. Když tedy víte, k jakému účelu je chcete, je vhodné také znát vaše nároky na kvalitu reprodukce.

Jaký je rozdíl mezi iPadem a tabletem? iPad Pro 2018 přichází

Obvykle platí, že čím dražší sluchátka jsou, tím je kvalita jejich reprodukce na vyšší úrovni. Pokud nemáte vysoké nároky, nemá smysl si pořizovat sluchátka za cenu okolo deseti tisíc, když vám stejnou službu udělají i ty za tisíce dva. Pokud jste však tzv. audiofil, rozhodně se nevyplatí šetřit. A ještě – počítejte s tím, že pokud sáhnete po bezdrátové verzi, ta s kabelem bude vždy kvalitnější.

 

Jak vybrat sluchátka dle jejich konstrukce

 

K počítači

Pokud při práci u počítače rádi posloucháte hudbu, ale nechcete rušit ostatní, určitě se hodí sluchátka přes hlavu, které disponují tzv. náhlavní mostem. Vyjma toho, že obvykle lépe hrají než nějaké pecky, jsou také pohodlnější. Samozřejmě kvůli větším rozměrům se příliš nehodí na jakékoli přenášení.

jak vybrat sluchátka

Pokud jste náruživí herní pařani, zaměřte se na i na to, aby měly mikrofon vedený až k vašim ústům. To proto, abyste se při multiplayerových bojích mohli snáze domlouvat se svými spoluhráči.

 

K televizi

Televize běžně obsahuje 3,5mm jack konektor, do kterého můžete zapojit libovolná sluchátka. Pokud vybíráte ta určená k poslechu reprodukce z televize, určitě dbejte na pohodlí a sáhněte opět po takových, které disponují náhlavním mostem. Jsou-li drátová, měl by být kabel alespoň o metr delší, než je vzdálenost vašeho pozorovacího místa od televize.

jak vybrat sluchátka

Narazit ale můžete i na radiofrekvenční či Wi-Fi sluchátka s vysílací stanicí. Ta jsou pohodlnější i z toho důvodu, že nikdo kolem nemusí skákat přes kabely jako přes švihadlo a vy máte volnost pohybu. Za takovou technologii si ale samozřejmě něco připlatíte a musíte také počítat s jejich nabíjením.

 

Hi-Fi sluchátka

Jde-li vám jen a pouze o kvalitu reprodukce, vybírejte z portfolia Hi-Fi sluchátek. Kromě prvotřídního zvuku nabídnou i maximálně kvalitní dílenské zpracování z prémiových materiálů a samozřejmě také bezkonkurenční pohodlí. Počítejte s tím, že si za kvalitu budete muset zaplatit.

jak vybrat sluchátka

Sluchátka na cestování

Na cestování se hodí menší a lehčí sluchátka, která můžete ihned sbalit do kapsy nebo do dodávaného pouzdra. Jedná se zejména o špunty, protože pecky, jako jsou populární AirPody, nedokážou potlačit okolní hluk. Silikonové špunty naopak skvěle přilnou k vašemu sluchovodu a v MHD vás tak neruší ničí rozhovory. Tato sluchátka pak běžně používáte v kombinaci s vaším iPhonem, iPadem či iPodem touch.

jak vybrat sluchátka

Hodí se ale i menší sluchátka přes hlavu, která v případě potřeby jen stáhnete na krk. Dbejte i na praktičnost a pořiďte si ta bezdrátová disponující technologií Bluetooth. Nikde tak nezachytíte kabelem, který se vám také nebude nikde zbytečně motat. Počítejte ale s možnou nevýhodou stínění signálu, stejně jako s nutností dobíjení.

jak vybrat sluchátka

Sportovní sluchátka

U sportovních sluchátek samozřejmě záleží, na jakou aktivitu je potřebujete. Jednoznačně volte ta bezdrátová, aby vám nikde nevadil kabel. Do posilovny můžete sáhnout i po těch s hlavovým mostem, na běh jsou ale jednoznačně praktičtější špunty. Ty běžně obsahují i různé nástavce do ucha, aby vám při nadměrném pohybu nevypadla. Pozor ale na pohodlí, zde je lepší si je vyzkoušet, protože ne každý model vám musí vyhovovat.

jak vybrat sluchátka

Jak vybrat sluchátka dle jejich použití tedy již víte. Teď už jen zvolit značku a cenovou relaci. V tom už ale musíte vybírat dle vašich preferencí a možností.

 

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone