MacPodpora magazín

Jaký je rozdíl mezi iPadem a tabletem? iPad Pro 2018 přichází

Jaký je rozdíl mezi iPademČlánky

Také si pokládáte otázku, jaký je rozdíl mezi iPadem a tabletem? Apple nám to na své keynote s představením nových iPadů Pro dostatečně dobře ukázal.

Buď si chcete pořídit iPad, nebo tablet od jiného výrobce. Otázka, jaký je rozdíl mezi iPadem a tabletem, tedy není úplně na místě. Buď chcete zařízení společnosti Apple, nebo se spokojíte se zbytkem portfolia od ostatních výrobců. Ne tedy že by např. takový Microsoft Surface byl nějak špatný, ale Apple tento trh založil, je v něm nejdále a poskytuje v něm nejvíce.

 

V úterý 30. října pořádala společnost Apple v newyorkském Brooklinu Special Event, na kterém byly vyjma nového MacBooku Air a Macu mini představeno i duo „tabletů“ iPad Pro. Dle jejich specifikace, a bohužel také ceně, se tak jedná o bezkonkurenční stroje, které když doplníte příslušenstvím, jako jsou Apple Pencil a Smart Keyboard Folio, přesáhnete i cenu lepších notebooků. Na druhou stranu, tento produkt už je pomalu dokáže i nahradit.

Jaký je rozdíl mezi iPadem

iPady Pro pro rok 2018 jsou největší změnou v portfoliu těchto zařízení od prvního iPadu. Bylo jim totiž odebráno tlačítko plochy a naopak jim přibylo ověření pomocí Face ID známé z iPhonů X (které zde však funguje jak na výšku, tak na šířku). Nejsou to ale jediné novinky, které přinášejí.

 

Jako vejce vejci. Téměř

Nově iPady Pro, které jsou k dispozici ve variantě 11 a 12,9 palců nabízí kapacitu paměti o hodnotách 64, 256, 512 GB a je zde i obří 1 TB. Displej je specifikace Liquid Retina, menší model má rozlišení 2 388 × 1 668 pixelů, což je 264 bodů na palec. Větší model pak má 2 732 × 2 048 a jeho ppi je shodné s menším modelem. Samozřejmě se jedná o True Tone displej.

Jaký je rozdíl mezi iPadem

Čip nese označení A12X Bionic, je 64bitový a je doplněný Neural enginem a M12 koprocesorem. Fotoaparát je 12megapixelový s clonou f/1.8. Skládá se z pěti členů (iPhony mají členů šest) a poskytuje pětinásobné digitální přiblížení stejně jako čtyřdiodový blesk. Nové iPady Pro 2018 zvládají i 4K video při 60 fps.

Jaký je rozdíl mezi iPadem

TrueDepth kamera je 7megapixelová a nabízí veškeré vymoženosti známé z iPhonů, tedy portrétní režim, portrétní nasvícení, Animoji i Memoji. Její clona je f/2.2 a s její pomocí dochází k ověření uživatele. Navíc kvůli ní není ani výřez v displeji. Vešla se do tenkého rámečku.

 

Jaký je rozdíl mezi tabletem a iPadem? V Apple Pencil a aplikacích

I konkurenční tablety můžete využít v nějaké kombinaci s různými periferiemi. Díky USB-C, které nahradilo obligátní Lightning konektor, můžete nový iPad Pro přímo propojit nejen s kamerou, ale třeba i s monitorem. Na něm pak nebude obraz pouze zrcadlen, ale bude fungovat jako druhá plocha.

Falešný nebo originální lightning kabel

Nově představený Apple Pencil druhé generace pak ve spolupráci s novými iPady Pro dokáže doslova magické kousky. Přejímá veškeré přednosti předchozí verze a přidává nové. Pouhým přiložením k iPadu jej spárujete, zároveň jej magneticky nabijete. Pouhým poklepáním na něho si změníte nástroj, nebo učiníte jakoukoli jinou akci, kterou daná aplikace nabízí.

Jaký je rozdíl mezi iPadem

Na iPady Pro se pak chystá plnohodnotný Adobe Photoshop. Tím se z něho stane neskutečně mocný nástroj pro každého fotografa a grafika. Odpadne jim totiž nutnost používat různé dotykové plochy se speciálními stylusy. Bude jim stačit jen iPad Pro a Apple Pencil, se kterými budou moci kreativně pracovat kdekoli. Nejen na pracovišti, ale i v terénu. Dostupnost je naplánována na začátek příštího roku.

 

Kdyby té ceny nebylo

11palcový model startuje na částce 22 990 Kč za 64GB verzi. Za 256 GB zaplatíte 27 490 Kč, za 512 GB 33 490 Kč a za 1 TB pak závratných 45 490 Kč. Chcete-li Cellular model, připočtěte si ke každé částce 4 500 Kč.

Jaký je rozdíl mezi iPadem

12,9palcový iPad Pro začíná na 28 990 Kč. 256 GB vás vyjde na 33 490 Kč, 512 GB na 39 490 Kč a 1 TB na 51 490 Kč. I zde vás příplatek za Cellular vyjde na 4 500 Kč. Nové iPady Pro už můžete koupit. Právě dnes. 7. listopadu, totiž Apple zahájil jejich oficiální prodej.

Zdroj: Apple.cz

apple leasing

zarukaiphone