MacPodpora magazín

Falešný nebo originální lightning kabel

Vše

Falešný nebo originální lightning kabel

Lightning kabely dodávané od příchodu iPhone 5, které také používají iPady a vybrané typy iPodů jsou zkrátka spotřebním zboží. Kladu si stejnou otázku jako vy. Má společnost s tak velkými výnosy jako Apple zapotřebí vydělávat na kabelech? Odpovědi jsou různé, ale jistou odpověď asi nikdy nedostaneme. Pojďme se podívat jestli to, co máte doma, je je falešný nebo originální lightning kabel.

Ušetřit na kabelu?

Způsob jak ušetřit za nový kabel, než si kupovat originální přímo od Apple je mnoho. Něktěří šahají po zcela neoriginálních kabelech za dolar z Ebay. Někteří hledají výhodné varianty s nápisem Made for iPhone.

zdroj: Apple.com

Tento certifikát přímo od jablečné společnosti je doložkou o tom, že je Applem doplněk testovaný, kompatibilní a bezproblémový. Tím si můžeme zajistit klid na duši, že nás iPhone nenabíjíme jen tak něčím.

Filozofickou otázkou z mého pohledu zůstává to, jestli opravdu máme zapotřebí na zařízení, které si pořídíme i za desetitisíce, šetřit tím, že si pořídíme nekvalitní doplňky za pár korun.  🙂

Jak tedy poznat originál?

zdroj: Apple.com

Konektor originálního lightning konektoru musí být vždy rovnoměrný. Jednotlivé piny se skládají pouze z jednoho kusu, nikdy ne z více. Povrch neoriginálního lightning konektoru může byt heterogenní, originál má vždy rovnoměrná povrch. Další rozdíl může být v barvě hliníkového těla konektoru nebo barvě jednotlivých pinů.

Kabel, jako celek, má na svém těle nápisDesigned by Apple in California Assembled in China“. To se ovšem týká pouze kabelů přímo od Apple a jejich čínských rádoby ekvivalentů. Tyto nápisy nehledejte na kabelech, které mají certifikát Made for iPhone.

Jaké jsou následky?

Jednou z nejčastěji opravovaných závad na iPhone, hned po výměně LCD, je výměna lightning konektoru. Neoriginální kabely mohou poškodit jednak tuto součástku, ale také celý telefon nebo například baterii. Apple většinou záruku na toto poškození neuznává. Zvažte, jestli nění lepší používát takový kabel, u kterého budete mít jistotu, že s vaším míláčkem nic špatného neprovede.

Originální lightning kabely nabízíme také na našich pobočkách v Praze nebo Brně. Objednat si je můžete i přes náš e-shop pohodlně z domova.

KontaktPoslat dotaz

apple leasing

zarukaiphone