MacPodpora magazín

Hodinky Apple Watch inspirují švýcarský hodinářský průmysl. Jejich imitaci si ale nejspíš nekoupíte

Hodinky AppleVše

Hodinky Apple Watch jsou nejprodávanější nejen v segmentu nositelné elektroniky, ale i mezi hodinkami obecně. Designem navíc inspirují švýcarský hodinářský průmysl.

Ne však funkcemi, chtělo by se dodat. Švýcarská manufaktura H. Moser & Cie představila své „Apple hodinky“ z ručně vyráběných komponent již v roce 2016. Tehdy však stály „pouhých“ 25 tisíc dolarů. Nyní společnost zašla ještě dál a připravila model The Swiss Alp Watch Concept Black, za který případní zájemci zaplatí na 350 tisíc dolarů.

Hodinky Apple

Tyto hodinky vzhledem Apple Watch skutečně připomínají. Jejich čelní strana totiž neobsahuje ani ručky, i když je na ní dominantní průhled na tourbillon. Tímto mají imitovat zhasnutý displej, ale zároveň budit exkluzivitu. Čas vám pak sdělí, až když je přiložíte k uchu. Díky unikátní konstrukci si totiž dle jejich tikotu odpočítáte, kolik vlastně právě je.

Praktické to rozhodně není, unikátní ale rozhodně ano. Výrobce se tímto navíc chce vrátit k dobám dávno minulým – aby hodinky majiteli čas sdělovali, ne jej měřili. Samotný čas pak řídíte povytažením korunky, pod kterou se ukrývá stupnice. Použité materiály jsou samozřejmě prémiové, od čehož se odvíjí i výsledná astronomická cena (v přepočtu téměř 8 milionů korun).

Servis Apple Watch a co udělat před opravou?

 

Hodinky Apple umí, švýcarský průmysl má ale přece jen jinou cílovou skupinu

Hodinky Apple Watch jsou nejprodávanější díky jejich množství funkcí, ale zároveň i poměrně dostupné ceně. Navíc podobnou elektroniku neměníte jednou za desítky let, ale obvykle jednou za dva až čtyři roky. Díky tomu samozřejmě narůstají i čísla prodejnosti.

Hodinky Apple

Pokud to tedy srovnáte s klasickými hodinkami renomovaných značek, které stojí desítky, mnohdy i stovky tisíc korun, není překvapením, že v prodejních číslech hodinky Apple klasický hodinářský průmysl jednoznačně drtí. Navíc většina mladých uživatelů s elektronikou vyrůstá a vidí v ní jednoznačný benefit. V řádu za pár tisíc korun si tak koupí spíše chytré hodinky, než aby investovaly do klasických značek, které jim přinesou jen základní informace.

Nový módní výstřelek společnosti H. Moser & Cie tak určitě celková prodejní čísla nijak nevytrhne. Za cenu tohoto aktuálně představeného modelu byste si sice mohli koupit více jak 600 hodinek Apple Watch Series 4, denně se jich ale i tak jistě prodá několikanásobně více. Model švýcarské manufaktury je navíc jen jeden. A už se prý prodal. Další se musí teprve vyrobit, což je zde také běh na dlouhou trať.

Hodinky Apple

Značka samozřejmě nedbá na kvantitu. Zde hraje prim kvalita. Za rok totiž nevyrobí více jak 1 000 kusů hodinek. A podobně to mají i ostatní značky (např. i česká Manufacture Prim 1949). Díky tomu se tedy může zdát hon za prodejními čísly a puncem nejprodávanější značky hodinek jako irelevantní. Samozřejmě úspěch, kterého Apple s jeho Apple Watch dosáhl, mu nikdo nebere. Je jen na uživateli/spotřebiteli, jakému typu hodinek na svém zápěstí dá přednost.

Zdroj: 9to5mac.com

apple leasing

zarukaiphone