MacPodpora magazín

Jak nastavit vyzvánění na iPhone a to i to vlastní?

Jak stáhnout hudbu do iPhoneTipyVše

Jak nastavit vyzvánění na iPhone, není příliš složité. Pokud už na něm ale chcete nastavit vyzvánění vlastní, může to být oříšek.

Na mobilní platformě iOS totiž nejde vzít jakýkoli MP3 soubor a jako vyzvánění jej použít. Nejdříve z něho musíte takový, který se jako vyzvánění chová, vytvořit a následně jej do vašeho zařízení nahrát. Pomoci vám ale mohou vhodné mobilní aplikace, kterých je App Store plný.

 

Jak nastavit vyzvánění na iPhone

Základní vyzvánění, které je na vašem iPhonu nastavené ihned po jeho vybalení z krabičky, je k vzteku. Je tomu hlavně z toho důvodu, že mnoho lidí si jej nezmění. Tím posléze vznikají situace, kdy někomu telefon zvoní a všichni kolem jej hledají, protože nikdo neví, komu se tak děje.

Pro změnu vyzvánění tak jděte do Nastavení.

Jak nastavit vyzvánění na iPhone

Vyberte Zvuky a haptika.

Jak nastavit vyzvánění na iPhone

Zde v nabídce Zvuky a vibrace zvolte Vyzvánění.

Jak nastavit vyzvánění na iPhone

Výběr učiníte prostým klepnutím na položku. Ta se vám i přehraje, takže ihned víte, jak vaše budoucí vyzvánění bude znít.

Jak nastavit vyzvánění na iPhone

Když půjdete do záložky Klasické, můžete si vybrat i vyzvánění z prvních verzí systémů iOS.

Jak nastavit vyzvánění na iPhone

V nabídce Zvuky a haptika si vyjma vyzvánění můžete nastavit i upozornění na zvuk SMS, záznamníku, nové pošty, odeslané pošty, zvuk kalendáře, zvuk připomínek a zvuk funkce AirDrop. Níže pak lze zapnout/vypnout zvuk klapání klávesnice a také zámku.

 

Jak nastavit vlastní vyzvánění na iPhone

Předně je do vašeho iPhonu zapotřebí dostat vybrané soubory ve formátu m4r. Takové soubory vám umožní vytvořit různé mobilní aplikace, které najdete v App Store. Sáhnout můžete třeba po titulu Ringtone Designer 2.0, který je k dispozici zdarma avšak s In-App nákupy. Pokud vám ale postačí vyzvánění dlouhé 30 sekund, nemusí vám to nijak vadit.

Rozhraní aplikace je velice jednoduché. Hned po spuštění tak stačí dát Get Started a následně vybrat hudbu z vaší knihovny a zvolit třicetisekundový úsek, který bude vaším novým vyzváněním. Vpravo nahoře jej potvrďte ikonou zatržítka. Pokud nevíte, jak stáhnout hudbu do iPhone, tento článek vám to poví.

Jak nastavit vyzvánění na iPhone

Aplikace vás poté odkáže na YouTube, kde se můžete podívat, jak nastavit vlastní vyzvánění na iPhone. Postup je následující.

Jak nastavit vyzvánění na iPhone

Ve svém počítači spusťte aplikaci iTunes a připojte k němu iPhone. Starší zařízení vyžadují použití 30pinového konektoru, ty od iPhonu 5 výš využívají konektoru Lightning. Použít můžete ten, který jste měli přibalený v krabičce zařízení po jeho koupi.

Jak nastavit vyzvánění na iPhone

V nabídce vlevo vyberte Sdílení souborů a klikněte na aplikaci Ringtones (nebo na jinou aplikaci umožňující tvorbu vyzvánění).

Jak nastavit vyzvánění na iPhone

Ze sloupce vpravo si přetáhněte vybraná vyzvánění na plochu systému. Můžete si jej i přejmenovat.

Jak nastavit vyzvánění na iPhone

V iTunes si otevřete záložku Zvuky a gestem tažení kurzoru sem vámi vytvořená vyzvánění přesuňte. Automaticky se tak zkopírují do vašeho iPhonu, aniž byste museli provádět synchronizaci. Nyní můžete telefon odpojit a dle výše uvedeného postupu „jak nastavit vyzvánění na iPhone“ si jej vybrat.

apple leasing

zarukaiphone