MacPodpora magazín

Jak stáhnout hudbu do iPhone? Ideálně přes iTunes

Jak stáhnout hudbu do iPhoneTipy

Nejste-li fanoušci streamování hudby skrze služby Apple Music či Spotify, pořád si lze do vašeho zařízení své oblíbené písně uložit fyzicky. Tento článek vám s tím, jak stáhnout hudbu do iPhone i iPadu, pomůže.

Předplácet si hudební streamovací služby něco stojí. Pokud však již máte obsáhlou hudební knihovnu pěkně off-line u sebe v počítači, mohou to pro vás být zbytečně vynaložené peníze. Hudbu do svého telefonu iPhone či tabletu iPad totiž můžete dostat i fyzicky. Zabere vám přitom jen chvilku vašeho času.

 

iTunes pomůže 

iTunes je aplikace určená pro organizaci a přehrávání multimediálních souborů. Program je také rozhraním pro správu mobilních zařízení iPhone, iPad a iPod společnosti Apple. Dále je možné se prostřednictvím iTunes připojit v některých státech k iTunes Store, internetovému obchodu s hudbou, filmy, televizními pořady, hrami, podcasty a dalším obsahem.

Za iTunes stojí samotný Apple. Tento titul totiž uvedl spolu s první generací přehrávače iPod, do kterého jste dokonce jinak, než skrze iTunes, hudbu nedostali. Dnes existuje více alternativ a aplikací třetích stran, které jej umí obejít. Ale protože máte tuto aplikaci přímo ve vašem iOS zařízení, stejně jako v tom s macOS, je právě skrze ni ta nejjednodušší cesta jak nahrát hudbu do iPhone telefonu a iPad tabletu.

Jestliže využíváte počítač s operačním systémem od společnosti Microsoft, tak iTunes naleznete pro platformy Windows 10 a Windows 10 S v Microsoft Store. Zvláště uživatelé Windows 10 S tuto možnost jistě ocení, protože na ní nelze instalovat žádné jiné aplikace, než ty, které se nacházejí právě v Microsoft Store. iTunes pro Windows si můžete nainstalovat zde.

 

Jak stáhnout hudbu do iPhone skrze iOS aplikaci iTunes Store

To, jak stahovat hudbu do iPhone či tabletu iPad, se dá provést dvěma způsoby. Protože je iTunes obchod s digitálním obsahem, stačí si ten vybraný rovnou v iOS aplikaci zakoupit a následně patřičnou ikonou do zařízení stáhnout. Najdete jej pak v aplikaci Hudba. Takový nákup se vám navíc zpřístupní na všech zařízeních, které jsou spjaté s vaším iCloud účtem.

Jak stáhnout hudbu do iPhone Jak stáhnout hudbu do iPhone Jak stáhnout hudbu do iPhone

 

Jak stáhnout hudbu do iPhone skrze macOS aplikaci iTunes

Nejdříve je nutné do iTunes nějakou hudbu dostat. To učiníte prostým přetažením souborů. Nyní je třeba připojit váš iPhone či iPad pomocí kabelu. Starší zařízení vyžadují použití 30pinového konektoru, ty od iPhonu 5 výš využívají konektoru Lightning. Použít můžete ten, který jste měli přibalený v krabičce zařízení po jeho koupi.

Po připojení zařízení otevřete aplikaci iTunes. Připojený iPhone či iPad se vám zobrazí v levém horním rohu ikonou zařízení.

Jak stáhnout hudbu do iPhone

Klikněte na ni, zobrazí se vám nabídka Souhrn. Přepněte se na záložku Hudba.

Jak stáhnout hudbu do iPhone

Výběr hudby, kterou chcete do svého zařízení nahrát, stačí označit. Lze vybírat mezi interprety, alby a žánry.

Jak stáhnout hudbu do iPhone

Po dokončení výběru klikněte na Použít. iTunes pak začnou nový obsah do vašeho zařízení přenášet. Stejným způsobem lze do něho nahrát i filmy, fotky, podcasty a další. Stačí k tomu vždy zvolit jen patřičnou záložku a učinit požadovaný výběr.

Jak stáhnout hudbu do iPhone

Dokončení procesu pak učiňte stiskem ikony odpojení zařízení. Nově přidaný obsah pak nejlépe najdete, když si ve svém iOS zařízení spustíte aplikaci Hudba, zvolíte záložku Knihovna a podíváte se na Naposledy přidáno.

Jak stáhnout hudbu do iPhone

Jak stáhnout písničky do iPhone či jiného iOS zařízení tedy nikterak složité není. Mass Storage iOS zařízení nepodporovala nikdy, nebo alespoň ne tak, aby systém přenesená data rozeznal.

apple leasing

zarukaiphone