MacPodpora magazín

Hudba na iPhone a iOS zařízeních

Vše

Hudba na iPhone. Každý z nás jsme dostali ke svému iPhonu v krabičce sluchátka. Rozebíraní jejich kvality nechme na jindy. Teď se zaměříme přímo na to, jaký zdroj k poslechu použijeme.

Streamovaná hudba

Pro streamovanou hudbu máme několik možností. Počínaje samotným Applem až po aplikace třetích stran. Jejich obrovská výhoda je v tom, že kdykoliv a kdekoliv máte u sebe celou databázi písniček, kterou daný poskytovatel má. A to na všech Vašich zařízeních, 24 hodin denně, kdekoliv na světe, kde máte k dispozici Internet.

Hudba na iPhone – Apple Music

Apple Music je zakomponováno už v klasickém přehrávači hudby na Vašem iOS zařízení. Výhodou tedy je, že už není potřeba nic stahovat. Apple Music si ale na rozdíl od jiných platforem neužijte v žádném „osekaném“ módu. Pokud chcete Apple Music využívat, musíte zaplatit. Využít můžete 3 měsíce na zkoušku zdarma. Ceny se pohybují od 69 Kč za měsíc. Podrobný ceník najdete přímo na stránkách Apple pod tímto odkazem.

Spotify

Můj velký favorit. Na otázku, kde ho používám mám stručnou odpověď. VŠUDE! Na iPhonu, iPadu, MacBooku, chytré televizi i na počítačích ve škole. Někteří z Vás asi vědí, že Spotify má mnohem více prémiových předplatitelů než právě jablečná služba Apple Music. Ačkoliv se Apple snaží sebevíc, stále je původem švédské Spotify lepší. Můžete si nastavit, v jaké kvalitě se má hudba přehrávat. Variantami jsou normální, vysoká a pro pro předplatitele také extrémní. Jako obrovskou výhodu vnímám také možnost přehrávat z webové verze, aniž byste museli instalovat jakýkoliv program do počítače.

YouRadio

Svou funkcí velice zajímavá služba podporovaná jedním z největších komerčních rádií v Česku, a to Evropou 2. Aplikaci jsem a svém iPhone zkoušel a abych pravdu řekl, nějak moc jsem nadšený nebyl. Možná je používání této aplikace na moje uvažování příliš velký oříšek nebo opravdu aplikace funguje, jak jsem pochopil tak, že vyberete písničku na kterou máte náladu a hrají vám písničky právě této skladbě podobné, což není to, co hledám.

YouTube

Pokud se setkáte někdy s člověkem, který poslouchá písničky z YouTube přes mobilní data, zkuste zjistit, jak se dostal k tak velkému datovému balíčku za dobrou cenu a nezapomeňte mi o tom předat info. Děkuji. 🙂

 

Hudba stažená přímo do iPhone

Mezi odpůrci Apple produktů panuje jeden z mýtu, o které jsem si donedávna myslel, že je zcela zbořen. Stále si opravdu někteří lidé myslí, že do iOS zařízení si hudbu nestáhnete tak, jak jste a to zvyklí například u telefonu s Androidem.

Opak je však pravdou. Stahovat hudbu do iPhonu opravdu jde. Způsobů, jak hudbu nebo jiné soubory stáhnout do vašeho miláčka je více. Pojďme si je rozebrat.

iTunes a počítač

Myslím si, že nejsem jediný, kdo začínal s tímto způsobem stahování písniček do iPhonu nebo iPadu. Bylo to pracné, časově náročné a mně osobně se to chtělo dělat maximálně jednou za tři měsíce.

Celý princip spočívá v tom, že hudbu si stáhnete do počítače, tam ji importujete do knihovny iTunes a následně knihovnu hudby v iTunes synchronizujete se s svým zařízením.

I dnes to takhle můžeme stále dělat, ale existuje podle mě mnohem jednoduší možnost.

Documents

Jednoduchý správce souborů pro vaše iOS zařízení, který má v sobě integrovaný internetový prohlížeč. Jakýkoliv soubor můžete jednoduše stáhnou z internetu právě v této aplikaci a poté jej používat. V případě hudby přehrávat.

Jak na to?

1. Stažení Aplikace

Aplikaci si stáhněte z App Store pod tímto odkazem.

2. Spuštění aplikace

Aplikaci otevřete a následně otevřete integrovaný prohlížeč, kde vyhledejte stránku, ze které chcete stahovat.

3. Vyhledejte skladbu nebo jiný soubor

4. Soubor stáhněte

5. Soubor otevřete a přehrávejte.

 

 

apple leasing

zarukaiphone