MacPodpora magazín

iOS 12.1 je na cestě. Již dnes…!

ČlánkyiPhoneTipy

Tato informace přišla z vyjádření některých operátorů, kteří planují spuštění služby e-sim pro iPhone XR, XS a XS Max. Tím pádem, je potřeba aktulizace iOS. Ta toho přináší mnohem více. Pokud jste si o této funkci u nás ještě nepřečetli, můžete to ihned napravit. Pojďme se podívat na novinky, které nás čekají. Máme se na co těšit.


Skupinové FaceTime hovory

Jak již bylo zmíněno, s novým iOS 12.1 příjdou očekávané skupinové hovory na FaceTimu. Ty nám byly představeny na WWDC, která se dohrála letos v září. Spuštění této funkce příjde také na Mac OS Mojave, který je již dlouhou dobu k dispozici. Skupinové hovory FaceTime jsou nejvíce očekávanou funkcí celého iOS 12. Počkejme si, jaké ve skutečnosti budou.

První dojem z Mac OS Mojave

Depth Control v reálném čase

Depth Control v novém iOS čeká jedna velká změna. Ta se má ovšem dotknout pouze iPhone XS a XS Max. Doteď jste mohli efekty z funkce Depth Control použít až po pořízení fotografie. Nově je můžete využít v reálném čase už když fotografii pořizujete. Rovnou budete vedět, jak bude fotografie vypadat. Což je obrovský krok dopředu!

Podpora e-SIM

Jak jsem již zmiňoval podle čeho jsme poznali, že se chystá příchod nového iOS 12.1… Tato funkce tedy nahradí běžné SIM karty. U iPhonu XS a XS Max budou mít uživatelé možnost využívat dvou SIM karet zárověň. Jedné e-SIM a druhé fyzické SIM karty. Verze těchto iPhonu, které budou skutečně na 2 fyzické SIM se bude porádávat pouze pro čínský trh.

Spuštění e-SIM v Česku

Nové emotikony

Emotikony nabraly úplně nový význam s příchodem iPhonu. Nikdy tomu nebylo jinak. Tyto emotikony zkrátka vládly světem. I uživatelé s Androidem si stahovali aplikace, které přinášely do jejich zařízení tyto emotikoy, na které jsme byli zvyklí na iPhonech. Nové emotikony budou obsahovat zmrzlého smajlíka, ikonu Safari jako kompas a mnohem více.

Vylepšení drobných chyb

iOS 12 příšel s drobnými chybami. Ale to se mu dá poměrně snadno odpustit. Vylepšení bylo totiž více. Chyba, kterou by mohla nová verze iOS 12.1 vyřešit, je problém s klávesnicí, která některým uživatelům zamrzala. Problém byl také s tím, jestli se iPhone připojí k 2,4 GHz nebo 5 GHz WiFi síti.

Proč používat na iPhone 5 GHz WiFi

 

apple leasing

zarukaiphone