MacPodpora magazín

Proč používat na iPhone 5 GHz WiFi

Vše

Horká novinka, po které všichni touží

Většina z nás si pořizovala WiFi sítě, když něco jako WiFi na frekvenci 5 GHz vůbec neexistovala a nikdo takové slovo neznal. Prvotní technologií WiFi byla síť na frekvenci 2,4 GHz, které jsou dodnes nejvíce rozšířené po světě. Proč používat na iPhone 5 GHz WiFi?


WiFi volání a jeho výhody.

Rušení

Pokud se nacházíte v hustě zabydlené oblasti (např. bytový dům), kde většinou má každá bytová jednotka minimálně jednu WiFi síť, může se WiFina rušit. WiFi sítě, pokud jich je více, se snaží sami vybrat kanál podle toho, který je nejméně obsazený. Ale stále platí, že čím více sítí kolem je, tím větší je rušení těchto sítí. To se může nepříznivě podepsat na stabilitě sítě a její rychlosti.

WiFi sítě na frekvenci 5 GHz jsou jendak méně užívané, ale mají také větší rozsah kanalů. Tím pádem je se tyto sítě tak moc neruší jako v případě WiFi 2,4 GHz. A věřte, že Váš iPhone 5 GHz WiFi také umí.

Rychlost

Přenos po WiFi síti, která má kmitočet 5 GHz je mnohem rychlejší. Oproti starším sítím s 2,4 GHz až několikanásobně. Hodnota rychlostí se může blížit až pomalu k 1 Gbit/s. Zaleží na tom, jaký access point pro svou síť máte. Nemyslíte, že lépe zvládne Váš iPhone 5 GHz WiFi síť?

Kratší dosah

WiFi sítě, které fungují na frekvenci 5 GHz mají o něco kratší dosah než WiFi síť s kmitočtem 2,4 GHz. Většina výrobců WiFi routerů spojují výhody obou těchto sítí do funkce dual band. Obě dvě síte jsou vysílány pod stejným názvem a když dojde k tomu, že 5 GHz síť má slabý signál, okamžitě se přepně na 2,4 GHz. Prakticky se nestaráte, jestli používá iPhone 5 GHz WiFi anebo 2,4 GHz.

Který poskytovatel dává 5 GHz nejvýhodněji?

UPC Česká republika svým zákazníkům pronajímá za stejnou cenu jako staré modemy nové zařízení. Jde o modem značky Compal, který označují jako „prémiový modem„. Tento modem má mnohem silnější pokrytí WiFi sítí, dosahuje vyšších rychlostí (až 500 Mbit/s) a také má 5 GHz WiFi síť. Tato WiFi síť defaultně funguje ve funkci Dual Band a UPC takto svým zákazníkům umožňuje připojení k opravdu stabilní síti.

Ostatní za příplatek

Ostatní poskytovatelé fixních internetových služeb standartně nabízejí zákazníkům modemy, které mají pouze 2,4 GHz. A to i přesto, že dnes mohou tito operátoři jako T-Mobile, O2, Vodafone a další přenášet po pevné lince rychlost až 250 Mbit/s. Pokud chcete s jejich službami použít pro Váš iPhone 5 GHz WiFi, musíte si za tento luxus připlatit.

 

KontaktPoslat dotaz

apple leasing

zarukaiphone