MacPodpora magazín

WiFi volání a jeho výhody.

WiFi volání a jeho výhodyČlánkyiPhoneTipy

Už se vám někdy stalo, že jste si potřebovali zavolat, poslat SMS, ale ejhle… Žádná služba. Tento text místo ukazatele signálu je noční můrou téměř každého uživatele mobilního telefonu. Přečtěte si WiFi volání a jeho výhody.

Operátoři představili WiFi volání, tzv. VoWiFi (Voice over WiFi), poměrně nedávno.

 

Prvním v České republice a prvním na systému iOS byl magentový operátor T-Mobile. Rozdíl mezi standartním hovorem a hovorem přes klasickou mobilní síť je opravdu v tom, že hovor se spojuje přes internet po WiFi síti, ke které jste zrovna připojeni. Pokud je služba na vašem zařízení aktivní, můžete přes ni také posílat SMS.

 

WiFi volání a jeho výhody

Služba se vám může hodit, když bojujete se signálem. Pořizování tzv. femtobuněk, což jsou malé základny, které pokrývají signálem místa, když mají s příjmem problém, šplhá do tisícových částek a jste vázání pouze na jedno místo, kde femtobuňka je. VoWiFI je s vámi všude, kde jste připojení ke stabilní WiFi síti.

Předností VoWiFI je také vyšší kvalita hovoru a rychlost vytáčení. Telefon se o vše stárá sám. Jste zrovna na odchodu z domu a ztrácíte signál vaší WiFi sítě? Telefon automaticky hovor přesměruje na mobilní síť. Snadno a plynule! Takže hovor se nepřeruší. Stejně to funguje také naopak.

Při tomto typu spojení využíváte vždy své telefonní číslo, takže volaný nic nepozná, a váš tarif, který máte od operátora. Z datového balíčku se vám nestrhává nic, protože spojení funguje po vaší WiFi síti a na mobilních datech není nijak zavislé.

Abyste si mohli užívat výhod VoWiFi, musíte mít SIM kartu od operátora T-Mobile nebo Vodafone. Oba tito oprátoři podporují službu na systému iOS. Pozadu zatím stále zůstává na českém trhu operátor O2. Pokud tuto podmínku splňujete, stačí v nastavení vašeho  mazlíka v sekci telefon otevřít záložku WiFi  hovory a tuto funkci aktivovat.

A na závěr mám pro vás takový malý tip.

 

Určitě jste slyšeli, že pokud chcete svůj telefon nabít rychleji, když například spěcháte do práce a náhle zjistíte, že telefon by se vybil už po cestě, tak nabíjení zrychlíte tak, že zapnete letový režim a používáte pouze WiFi. Nebýt na příjmu je velká oběť, ale s WiFi voláním nemusíte dělat kompromisy, protože budete stále k dispozici.

Pokud máte s nastavením hovorů přes WiFi problémy, stavte se za námi na naší pobočce v Brně nebo v Praze. Radí vám pomůžeme. Ceník podpory zde 

 

apple leasing

zarukaiphone