MacPodpora magazín

Spuštění e-SIM v Česku

Vše

První bude opět ten nejrychlejší

Pomaličku se blížíme k tomu, aby došlo ke spuštění e-SIM v Česku. Elektronická SIM karta bude nahrazovat původní fyzické SIM karty a ověřování do sítě operátora bude prováděnou elektronickou formou. Již dříve jsme Vás informovali o inovativních službách na poli mobilních telekomunikací. Šlo o VoWiFi a VoLTE. A všechny tyto služby mají společnou jednu věc.


Nejrychleji na poptávku trhu opět reagoval T-Mobile

VoWiFi i VoLTE spustil v České republice jako první u nás operátor T-Mobile. A z tzn. velké trojky si udržel prvenství i v případě e-SIM, když jako první oznámil skrze svůj kanál pro tisk, že se jim úspěšně daří tuto horkou novinku testovat. Pořád ale nikdo nevědel, kdy dojde ke spuštění e-SIM v Česku.

 

zdroj: t-press.cz

Dobna temna okolo nové technologie

A dále, jak to tak již bývá, se o spuštění e-SIM v Česku přestalo naprosto mluvit. Žadný další operátor se nepřidával a pomalu začínal mlčet i T-Mobile. S příchodem nových Apple Watch series 3 přišla varianta hodinek, která měla zabudovaný LTE modul a hodinky přestaly být zavislé na bezprostřední blízkosti mobilního telefonu. Ověřování do sítě operátora probíhá u těchto hodinek pomocí e-SIM a Apple tuto variantu hodinek prodával pouze v těch zemí, kde alespoň 2 operátoři tuto novinku svým zákazníkům nabízeli. A od toho okamžiku se nevědělo, jestli se čeká více na příchod Apple Pay nebo na spuštění e-SIM v Česku.

Apple Keynote odhalila novinky

Na Keynote v září 2018 vyšel nový iPhone XS a XS Max. Tyto dvě varianty umožňuji to, po čem spousta uživatelů prahla už delší dobu a Apple jim v tom stále nechtěl vyhovět. A to možnosti použítí dvou SIM karet. Přímo dvě SIM karty mohou do iPhonu vložit pouze ti uživatelé, co svůj nový model iPhonu zakoupili na čínském trhu. Zbytek světa má možnost vložit jednu fyzickou SIM kartu a na druhou využít e-SIM.

Mezi podorovanými operátory byl český T-Mobile

Na jedno snímku Keynote se skutečně český T-Mobile objevil jako operátor podporující e-SIM v České republice. Tato informace je dokonce umístněna také přímo na stránkách Apple. Což vypadá, že se pomalu, ale jistě blíží příchod této služby.

zdroj: Apple.com

 

 

KontaktPoslat dotaz

 

apple leasing

zarukaiphone