MacPodpora magazín

Nová generace hovorů VoLTE

Vše

Co to VoLTE je?

VoLTE (Voice over LTE) je technologie přenosu hlasu přes síť LTE vašeho operátora tzv. Wifi volání přes iPhone. Hovory přes LTE síť jsou založeny na podobném principu jako VoWiFI, které jsme si už v jednom článku popsali.

Jak tedy hovor po LTE síti funguje?

Jak jsme si již popsali, hovor je založen na principu, že se spojuje po mobilní síti čtvrté generace a hlas je přenášen po internetovém protokolu a tím může být datový proud větší. Čím více toho můžeme přenést, tím více se můžeme zaměřit na kvalitu a o tom VoLTE je.

A výhody Wifi volání přes iPhone…?

Těch je spousta Jsou podobné jako u VoWiFi. Rychlé spojení a vysoká kvalita. A dokonce pokud voláte po VoWiFi volanému, který zrovna používá síť VoLTE (a naopak), tak tyto dvě technologie si jsou v podstatě rovny, protože obě jsou založeny na principu přenosu hlasu po internetovém protokolu a proto si můžete užít zmíňovaných výhod naplno.

Velká výhoda při volání

Všimli jste si, když ještě tato služba ještě neexistovala, že po vytočení hovoru se váš telefon přepnul na starší síť, aby byl schopen přijímat zároveň internet? Pokud byla k dispozici pouze jedna síť, tak jste dokonce během hovoru byli od internetu odříznuti úplně. U VoLTE je tomu úplně jinak. Pokud spojení probíha po LTE síti, můžete telefonovat a zárověň si užívat superrychlého internetu.

wifi hovory

 

A co datový balíček?

Ano, hovor tedy skutečně běží přes mobilní internet a teď vás asi napadne otázka : „A co můj datový limit? Spotřebovávájí se moje data?“ Odpověď je jednoznačně NE. Z vašeho balíčku nezmizí jediný kilobyte. Vše se dá velmi snadno nastavit a kdykoliv aktivovat.

Jak tuto skvělou věc nastavit?

Stačí navštívit Nastavení, dále Mobilní data, Volby dat, Zapnout LTE a vybrat možnost pro Hlas a data.

wifi hovory 2

 

Kontakt kde vám rádi pomůžeme

Chci s tím pomoci

apple leasing

zarukaiphone