MacPodpora magazín

První dojem z Mac OS Mojave

Vše

Očekávání u Mac OS Mojave bylo veliké

Jako každý jiný člověk jsem měl z Mac OS Mojave velké očekávání. Čekal jsem, až výjde a já si ho stáhnu z App Storu. Což jsem také udělal. Co mi trvalo trochu dýl bylo, abych se dokopal k tomu si ho nainstalovat na svůj MacBook Pro z roku 2015.


Apple vypustil Mac OS Mojave

Hlavní změny oproti High Sierra

Systémy začínají být svými funkcemi opravdu hodně podobné a Apple se snaží vymýšlet, co by mohli uvést jako novinky, aby vůbec něco nového bylo. Mezi verzemi Sierra a High Sierra ve vzhledu nebyl téměř žádný rozdíl. Nebo alespoň já jsem ho po nainstalování systému nezpozoroval. Mezi High Sierrou a Mac OS Mojave už nějaké vzhledové změny nastaly.

Rychlejší start

Po stisknutí startovacího tlačítka na počítači, kde máte Mac OS Mojave, téměř okamžitě naskakuje přihlašovací stránka. V tomto ohledu se nechá uživatel opravdu hodně zmást, protože ono rychleji než dříve v podstatě nešlo. To, co je v systému teď jinak je to, že systém se dále nahrává po zadaní uživatelského hesla.

Zamykací obrazovka

Zamykací obrazovka v Mac OS Mojave změnila svůj vzhled. Na můj pohled vypadá… řekl bych primitvně, ale na změnu si rychle zvyknete. High Sierra vždy ještě zamlžila pozadí vaší plochy. Zatímco Mac OS Mojave nechává pozadí Vaší plochy zcela odhalené. Proto zvažte, jak citlivé fotky na ploše máte. Pokud však máte cool tapetu, pak tuto změnu uvítáte.

Kompatibilita aplikací

To je zkrátka problematika u novějších systémů a starších aplikací. Někdy se dá tento problém obejít, ale ne vždy se to nabízí. Po prvním zapnutí Mac OS Mojave Vás systém pravděpodobně upozorní na to, že máte ve svém Macu aplikace, které již s ním nejsou kompatibilní.

Světlý nebo tmavý vzhled

Ten jsme Vám v našich článcích popisovali, takže všichni víme, o co jde. Mac OS Mojave Vám změní nastavení, které jste používali na High Sierra. Já měl vrchní ovládací panel nastavený na černou barvu a zarazila mě jedna věc. S příchodem Mac OS Mojave zesvětlal a možnost změny jeho barvy zmizela. Máte už možnost přepnout celé rozhraní do tmavé včetně tohoto panelu nebo používat světlý mód.

Jak změnit barvu v macOS Mojave?

Problémy se Skypem

Používám ještě starší verzi Skypu pro Mac. Důvodem je, že se mi nelibí vzhled nové verze a s touto jsem byl zrkátka spokojený. Kupodivu na mém počítači si Microsoft aktualizaci této aplikace nevynutil. Na Mac OS Mojave je tato starší verze problémová. Když píšu nějaký text, Skype je zpomalený a text se dopisuje s velmi velkou latencí. Uvídíme, jak se bude situace se Skypem vyvíjet dále.

A vaše zkušenost?

Podělte se s námi o vaši zkušenost se systémem Mac OS Mojave. Pokud s ním máte nějaký problém, nebojte se obrátit na naše Apple specialisty, kteří Vám rádi pomohou. Stáhnout si ho můžete zde.

KontaktPoslat dotaz

apple leasing

zarukaiphone