MacPodpora magazín

Apple vypustil Mac OS Mojave

Vše

Zase něco nového

Kromě iOS 12 Apple představil na své Keynote také operační systém pro svoje počítače. MacBooky a iMacy. V uvozovkách starý systém Mac Os High Sierra tedy vystřídá nový systém, který si ponese název Mojave. Co tento systém přinese nového a vyplatí se vůbec si jej stáhnout? Apple právě vypustil Mac OS Mojave, tak se pojďme společně podívat, co je v něm nového.


Tmavý mód hýbe veškerými softwary

Většina nových softwarů přináší svůj vzhled místo světlého rozhraní v tom tmavém. Většina programů si také umožňuje vybrat, co kterému uživateli více vyhovuje a v tom je taky kouzlo nového Mac OS Mojave. Uživatel si může vybrat, jestli chce starý světlý mód nebo ten tmavý. Více si o tom můžete přečíst v jednom z našich předchozích článků.

zdroj: Apple.com

Dynamická plocha

A co to vůbec je? Další vymoženost Mac OS Mojave. Pozadí plochy se dynamicky mění podle toho, v jaké době se zrovna na plochu díváte. To znamená, že se pozadí ztmaví do noci a ráno zase dodá ploše světlo.

Řazení souborů

Soubory se mnohem lépe seřadí podle toho, v jakém jsou formátu nebo kdy byly vytvořeny. Zkrátka už nikdy nebude znova složitě hledat nebo mít nepřehlednou plochu. Všechno, co má být pospolu se seskupí a když potřebujete vidět původní umístění, stačí využít jednoduchého gesta.

Novinky ve Finderu

V Mac OS Mojave hlásí novinky také Finder, který slibuje, že soubory, které máte na Macu uložené, budete moci lépe vyhledávat podle toho, jak vypadají a nebo Vám Finder zobrazí detailní medata u každého souboru. Metadata jsou informace, které se souborem ukládají. Jako například datum pořízení, datum poslední změny, lokace vytvoření souboru a podobně.

Ještě rychlejší anotace

Podepisování PDF dokumentů, otáčení obrázků nebo zkracování videí je teď v novém Mac OS Mojave ještě jednodušší, než kdy bylo. Soubory můžete upravovat mnohem rychleji a to stisknutím mezerníku.

zdroj: Apple.com

Nové screenshooty

V Mac OS Mojave stačí jednoduše použít klávesovou zkratku Command – Shift – 5, abyste vyvolali zcela novou nabídku pro vytvoření screenshootů. Budete si moci vybrat načasování, ale také část obrazovky, kterou potřebujete zachytit. Rychleji díky této nabídce vytvoříte záznam obrazovky do videosouboru. Pokud Vám ovšem vyhovují staré zkratky Command – Shift – 3 a Command – Shift – 4, můžete je dále využívat.

FaceTime v ještě větším měřítku

Stejně jako jsme Vás informovali o nových skupinových hovorech v iOS 12 v tomto článku, tak tato novinka bude k dispozici také pro Mac. V článku jsme Vás také informovali o tom, že Apple plánuje její spuštění během letošního podzimu. Třeba s příchodem nového Mac OS X Mojave přišel ten moment.

Kde ho získat?

Mac OS Mojave stáhnete v App Store nebo si jej vyhledejte pod tímto odkazem. Pokud však máte s instalací nějaké problémy, neváhejte se obrátit na naše specialisty, kteří Vám jsou připraveni každý den pomáhat s problémy, které může Vaše  jablíčko přínést.

 

KontaktPoslat dotaz

apple leasing

zarukaiphone