MacPodpora magazín

Apple vypustil iOS 12!

Vše

iOS 12 je konečně ke stažení!

Pojďme se tedy společne podívat na lákavé novinky, které nás právě čekají v novém systému od Apple. A ja si osobně myslím, že se máme na co těšit. Váš telefon svižnější a bude mít více funkcí něž kdykoliv předtím. Co dalšího iOS 12 slibuje?


Rychlejší po celý den

Nový iOS 12 je navržen tak, aby i na starších zařízeních fungoval mnohem rychleji než kdykoliv předtím. Apple garantuje spuštění aplikace fotoaparát rychleji až o 70%. Předpokládat tedy můžeme vyšší výkon, kdy telefon aplikace v tzn. multitasking režimu. To je režim, kdy pracujete s více aplikacemi najednou. Zvládat by tedy měl iPhone, iPad i iPod mnohem lépe také aplikace, které jsou náročnější na výkon zařízení. Rycheli by Vám měla být také k dispozici klávesnice.

Skupinové FaceTime hovory

Funkce, po které volám už pomalu 5 let! Do této chvíle jsem byl zvyklí používat jako alternativu pro skupinové videohovory zásadně Skype. Začíná to vypadat, že této poněkud starší platformě pomalu taky doznívají její poslední dny a stává se zapomenout appkou jako třeba legendární ICQ. Tato funkce by měla být uživatelům k dispozici během letošního podzimu a volat se bude dát až s 32 lidmi zároveň.

Vaše osobní Memoji

Této funkce mohou využít pouze uživatelé iPhonu X, XR, XS a XS Max. Ostatní mají kvůli nepřítomnosti senzoru vašeho obličeje zkrátka smůlu. (Smolíček pacholíček, jak říká moje kolegyně… Tímto zdravím Alenku. 😊) Přizpůsobit si ji můžete svému vzhledu, jak se Vám zachce a nemusíte být omezeni na obrázek jednorožce nebo hovínka. Mají svůj vlastní název – Memoji. Využít je také můžete po FaceTimu. Protože řekněme si upřímně… Ne všem nám to vždycky sluší. iOS 12 vám může zachránit reputaci.

A co Animoji?

Ani na ty se v iOS 12 nezapomnělo. Přibyly nové postavičky, za které se můžete vydávat. Koala, tygr a tyranosaurus Vás nyní nově budou provázet zprávami nebo hovory FaceTime.

Efekty fotoaparátu

Nové šperkování fotografií pořízené na Vaše zařízení je tady. Dokreslit nebo přidat nálepku můžete u čeho potřebujete. Posílat tak můžete originální pozdravy nebo přání k narozeninám a jiným oslavám. iOS 12 vám pomůže!

Ještě rozšířenější realita

ARKit 2 přináší ještě novější funkce a ještě větší vtáhnutí do děje, kdy může tuto funkci využívat více lidí zárověň. Zkrátka se nechte s iOS 12 unést!

Zavisláci pozor!

iOS 12 Vám již teď byl schopný ukázat, kolik hodin u čeho trávíte. Nová funkce v iOS 12 nesoucí název Čas u obrazovky bude vás anebo vaše děti hlídat více než kdykoliv předtím. Přehled je k diszpozici ze všech vašich zařízení pomocí pár kliků.

Oznámení

To je jedna z funkcí, se kterou už pěknou dobu bojuji. Telefon někdy necinká, někdy nevibruje a já zkrátka takhle zmeškávám důležité upozornění, ale to co není podstatné mě ruší neustále. Díky novým možnostem oznámení budete moct jednoduše oznámení novinek upravit přímo z ovládacího centra tak, aby vás už nic nerušilo.

Režim Nerušit

Šikovná funkce, které vdečím za to, že se v noci vyspím a zárověň se mi dovolají všichni lidé, u kterých zkrátka potřebuji, aby se mi dovolali. S iOS 12 budete mít další skvělé možnosti, jak si chcete váš klid užít. Například můžete nastavit, že se funkce vypne, až místo, kde se právě nacházíte, opustíte.

Kompatibilní zařízení

zdroj: apple.com

A jak upgradovat na iOS 12?

To se dozvíte pod tímto odkazem přímo na stránkách Apple.

Nějaký problém? Pomůžeme!

KontaktPoslat dotaz

 

apple leasing

zarukaiphone