MacPodpora magazín

Hry na Mac? Jde to, tady je pár tipů, jak na to

hry na macVše

Mac a hry. Jde to dohromady? A existují vůbec hry na Mac? Ano, ale… má to svá „ale“.

Krátká verze: Ano, i na Macu si zahrajete. A ne, Mac by rozhodně neměla být vaše první herní volba.

A teď konkrétněji.

Mac versus hry. V čem je problém?

Když totiž přijde na Mac a hraní, narazíte na dva hlavní problémy: menší nabídku her, než jste zvyklí na klasických Windows (stačí porovnat čísla na nejpopulárnější herní platformě Steam), a na problémy s grafikou. Většina Maců má integrovanou grafiku od Intelu, naopak pouze dražší modely disponují dedikovanou grafickou kartou (což se týká  jen novějších iMaců a 15palcového Macbooku Pro).

A zatímco první problém vyřešíte vcelku snadno (například separátní instalací Windows přes Boot Camp), s tím druhým to budete mít těžší. Podívejte se na video:

Existují vůbec hry na Mac?

Najít hru, která by byla kompatibilní s vaším Macem, platilo ještě před pár lety za zázrak. Dnes už je situace (naštěstí) lepší, a tak se stačí porozhlédnout buď přímo v Mac App Store, nebo na nejběžnějších herních platformách, jako jsou Steam, GOG, Origin nebo Battle.net. 

Faktem ale i tak zůstává, že fandíte-li velkým, graficky vyladěným hrám, jako jsou třeba Kingdom Come: Deliverance nebo nejnovější Call of Duty, budete mít smůlu. Na Mac se totiž vůbec nevydávají. Naopak většinu méně graficky náročných RPG a strategií (jako jsou třeba Pillars of Eternity nebo série Total War) pořídíte bez problémů i na Mac.

Jak si hraní na Macu usnadnit?

Mimochodem, plánujete-li si na Macu zahrát, můžete mu to alespoň v rámci možností usnadnit. Tady jsou tipy, jak na to:

  1. Ukliďte si v Macu: buď využijte některý z programů, jako je Clean My Mac, nebo zajděte do našeho obchodu, rádi vám pomůžeme.
  2. Zavřete všechny zbytečné procesy: klikněte na monitor aktivity a pozavírejte vše, co právě nepotřebujete.
  3. Pořiďte si myš: protože bez té si zkrátka CS:Go nezahrajete 🙂

Přečtěte si také

apple leasing

zarukaiphone