MacPodpora magazín

Čištění MacBook? Jak na to? Profylaxe Macu ušetří tisíce

čištění macbookVše

Poradíme vám, jakým způsobem se starat a pečovat o MacBook. Pokud provádíte čištění MacBook, doporučujeme těchto několik zásad dodržovat, aby jste se vyhli případným problémům.

Obecné zásady čištění MacBooku a Apple produktů

Apple zařízení jsou vyrobené z různých materiálů a podle toho mají různé části/prvky jiné požadavky na údržbu. Do startu si zde najdete pár užitečných tipů, vztahující se na většinu Apple produktů.

  • Používejte takový hadřík, který nepouští vlákna. Vyhněte se hrubým látkám, utěrkám, ubrouskám a podobným předmětům, které by mohly způsobit poškození.
  • Vždy mějte odpojené všechny externí zařízení, kabely a nabíjecí zdroje.
  • Nepoužívejte tekutiny k čištění.
  • I když jsou dnes některá zařízení vodotěsná*, dávejte pozor aby vám nic nezateklo do otvorů.
  • Také hlídejte, aby se nikam nedostala vlhkost. Nechoďte tedy se zařízením do koupelny ani do sauny.
  • Nepoužívejte aerosolové spreje, abrazivní chemikálii ani jiná rozpouštědla.
  • Nikdy, opakujeme nikdy, nestříkejte čistící prostředky přímo na samotné zařízení.

 

čištění mac

 

Znečištění tekutinou

Pokud se vám i přesto podaří vniknutí tekutiny do zařízení, co nejdříve kontaktujte nás, nebo jiný servis. O záruku přijdete pokud vám vnikla tekutina/vlhkost do zařízení.

Čištění MacBook

Obecné zásady pro zařízení

  • MacBook
  • MacBook Pro
  • MacBook Air

Pokud čistíte vnějšek počítače Mac, pohlídejte si aby jste jej měli vypnutý a odpojený od napájení. Navlhčete hadřík (který nepouští vlákna) a aplikujte čištění na počítač.

Stále dávejte pozor aby se vlhkost nebo kapalina nedostala do otvorů, pomocí kterých by pak zařízení mohlo začít korodovat/oxidovat. Nikdy nestříkejte tekutinu na přímo, ale pouze na hadřík.

Čištění obrazovky MacBooku

Opakujte stejný postup. Vypněte zařízení a odpojte jej od nabíjecího adaptéru. Navlhčete hadřík, nikoliv samotnou obrazovku a poté vyčistěte displej MacBooku.

macbook čištění

Profylaxe Macu

Pokud plánujete, ponechat si MacBook nebo iMac déle, případně jej budete chtít předat někomu do rodiny, doporučujeme provádět pravidelně profylaxi zařízení. Profylaxe je hloubkové čištění zařízení z venku a zevnitř počítače.

Apple doporučuje provádět profylaxi každý 1 rok

Je to stejné, jako by jste jezdili pravidelně po určitých km s autem na výměnu oleje, filtrů, čištění motoru a jiné běžné údržby nutné k provozu. Tak jako auto se i Mac zanáší nečistoty, prachem, zvířecí srstí. Na zařízení také neustále působí změny vlhkosti ovzduší. Pokud často střídáte destinace nebo chodíte s Apple produkty do koupelny, případně pracujete pod přístřeškem, když zrovna prší.

Vlhkost a tekutina způsobuje oxidaci na základní desce

Pokud máte podezření že Mac byl v minulosti zasažen tekutinou nebo do zařízení vnikla vlhkost, postarejte se o to aby dostal řádnou profylaxi (hloubkové čištění). Profylaxi provádíme pomocí ultrazvukové vany se speciálním chemickým roztokem. Případně jiné chemické prostředky určené, k odstraňování oxidace na základních deskách MacBooků.

Přečtěte si také:

Vaše dotazy rádi zodpovíme na tomto odkaze:

zakaznici@macpodpora.cz

apple leasing

zarukaiphone