MacPodpora magazín

Apple Pay a více karet. Jak si nastavit výchozí?

Apple Pay a více karetČlánkyiPhoneTipy

Apple Pay a více karet v aplikaci Wallet

Chcete na svém iPhonu mít více karet? Není problém. Apple Pay a více karet je samozřejmostí u této platební služby. Je ale potřeba počítat s tím, že jedna karta je vždy nastavená jako nastavená jako výchozí. Pokud chcete zaplatit s jinou kartou, než která je výchozí, je potřeba ji vybrat. Ukážeme si jak na to.


Všechny karty musí být podporovány

Abyste skutečně mohli využít všechny karty na iPhonu nebo na Apple Watch, je potřeba, aby vaše banka tyto karty v systému Apple Pay podporovala. Podporu karet zjistíte u své banky nebo zkrátka můžete zkusit kartu přidat a buď se zadaří nebo ne. Karty, banky, které začaly Apple Pay podporovat jsme zmínili v tomto článku.

Apple Pay byl spuštěn pro ČR!

Další kartu jednoduše přidejte

Jednoduše přidejte další kartu v aplikaci Wallet. Po úspěšném přidání budete moci používat obě dvě tyto karty. Pokud budete chtít zaplatit, můžete Wallet otevřít a vybrat kartu, se kterou zaplatíte. Jak sami víte, platbu pomocí Apple Pay můžete provést také zrychlenou cestou.

Zrychlenou cestou pouze jedna karta

Pokud chcete s Apple Pay platit tak, že jenom přiložíte zhasnutý telefon nad terminál, vždy můžete použít pouze jednu platební kartu. Platební karta, se kterou platíte při zrychlené platbě je ta, kterou máte nastevnou jako výchozí. Možnost změny nenajdete v aplikaci Wallet tak, jak byste ji čekali.

Změnu musíte provést přes nastavení

Cesta, kde výchozí kartu najdete je jednoduchá. Nastavení -> Wallet a Apple Pay -> Výchozí karta. Na této obrazovce si zvolíte z vašich karet tu, která bude vždy jako výchozí. Změnu můžete udělat kdykoliv chcete. Jako primární kartu si můžete třeba nastavit kartu od vašeho běžného účtu a jako sekundární stravenkovou kartu, kterou využíváte pouze příležitosntě.

Informace o nastení Wallet také najdete na stránkách Apple.

Podívejte se také na:

Jak přidat kartu do Wallet

Jak použít Apple Pay v obchodě 

Jak přidat kartu do Wallet? Je to snadné

Apple Pay v obchodě? Jak na to?

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone