MacPodpora magazín

Apple Pay v obchodě? Jak na to?

S apple pay v obchoděČlánkyiPhoneTipy

Panika… Co dělat s Apple Pay v obchodě?

Apple Pay byl spuštěn dnes v 6:00 ráno. Konečně jsme se po velice dlouhém čekání dočkali. Jak jsme vám již několikrát psali, Apple Pay podporují všechny obchody, kde se na na platebním termínále platit bezkontaktně. Terminál nemusí být nijak speciálně upraven. Co dělat s Apple Pay v obchodě, když prodavačka neví, co po ní chcete?


Prodavačka neví, lidé ve frontě jsou nervozní

„Hotově nebo kartou?“

„Apple Pay, prosím…“

„E…? Cože?“

Tak takhle nějak to bude vypadat ve většině supermarketů v České republice, když příjdete za prodavači, že chcete pomocí služby Apple Pay zaplatit. Někteří jsou již zvyklí na obdobně služby z telefonů s Androidem nebo na služby jako je Garmin Pay nebo Fitbit Pay. Prodavačce jednodušše řekněte, že chcete zaplatit kartou. Tím ji nezmatete.

 

Pokud nevíte, jak přidat kartu do Wallet, podívejte se na návod zde.

https://macpodpora.cz/jak-pridat-kartu-do-wallet-je-to-snadne/ 

 

Samotná platba

Přiložte prst na čtečku Touch ID nebo mějte svůj iPhone v takové pozici, abyste ho mohli přiložit k terminálu a nasnímat váš obličej. Poté stačí pouze iPhone přidržet nad platebním terminálem a platba bude provedena. Na iPhonu zazní zvuk zaplacení, který známe například z App Store.

Stále máte problémy?

Stále nevíte, co dělat s Apple Pay v obchodě? Přikládáme Vám video přímo od Applu, kde se můžete podívat, jak Apple Pay používat tak, abyste ho mohli využívat co nejvíce efektivně a naplno.

https://www.youtube.com/watch?v=ez-2M3C_4wU

 

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone