MacPodpora magazín

Apple Pay byl spuštěn pro ČR!

Apple Pay byl spuštěnČlánkyiPhoneTipy

Apple Pay byl spuštěn pro Českou republiku a můžeme ho používat.

Po velice dlouhém čekání můžeme konečně slavit. Po tolika teoriích a spekulacích o spuštění platební služby Apple Pay byl opravdu spuštěn. 19. únor 2019 se tímto zapsal do historie pro celý Apple na uzemí našeho státu. I my jsme už Apple Pay vyzkoušeli na iPhonu 6S a funguje zcela bez problému.


První přidání

První pokus o přídání platební karty do aplikace Wallet jsem prováděl těsně před 4. hodinou ráno. V této době ještě nešlo platební kartu s iPhonem spárovat. Ovšem před šestou ráno se mi kartu od Komerční banky podařilo přidat. Od Komerční banky mi přišlo upozornění na email a v aplikaci Wallet došla notifikace, že moje karta byla úspešně přidána. Apple Pay byl spuštěn také pro ostatní banky.

Apple Pay byl spuštěn

Apple Pay byl spuštěn

První platba

První platba s kartou v iPhonu probíhala také velice snadno. Stačilo pouze přiložit iPhone s prstem na homebuttonu nad platebním terminálem. Vše probíhalo na můj vkus ještě rychleji než s běžnou platební kartou. Na platbu kartou si taky můžete iPhone připravit dvojím stisknutím home tlačítka nebo dvojím stisknutím tlačítka pro vypnutí v případě iPhonu X, XR, XS a XS Max.

Které banky ho tedy ode dneška podporují

Osobně máme odzkoušenou již zmíněnou Komerční banku. Apple Pay byl také spuštěn klienty této banky dříve při testovacím provozu. O této situaci jsme vám psali v tomto článku. Další banky, které službu podporují jsou Česká spořitelna a banka AirBank. Apple Pay také podporuje Twisto nebo stravenkové karty od společnosti Ticket Restaurant.

Kdo bude další budeme bedlivě sledovat a budeme se vám snažit po celý den přinést aktuální informace o podporovaných platebních společnostech. 

Apple Pay v ČR byl neoficiálně spuštěn!

Apple stránky o Apple Pay stále nepřeložil

Stránky o Apple Pay přímo od Apple stále nebyly přeloženy do češtiny. Tato věc se ale velmi pravděpodobně brzy změní. Ná tomto odkazu, i když má za lomítkem cs, je návod stále v angličitně. Apple s nejvyšší pravděpodobností na toto téma vydá také tiskovou zprávu na svých stránkách. Ani ta zatím není na světe.


AKTUALIZACE 10:05

Kromě již zmíněné Komerční banky, Twista, Ticket restaurantu a jejich stravenkové karty a České spořitelny, která zatím podporuje jen karty VISA, Apple Pay podporují také banky mBank, Moneta Money Bank a J&T Banka.

ČSOB již přiznala, že Apple Pay bude spouštět až ve 3. kvartálu tohoto roku. FioBanka se vyjádřila, že nejprve se chystá zavést službu Google Pay a až potom bude zavádět platformu Apple Pay.

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone