MacPodpora magazín

Apple Pay v ČR byl neoficiálně spuštěn!

ČlánkyiPhoneTipy

Včera proběhla Keynote, byl vypuštěn nový iOS 12.1 a zárověň jsme očekávali spuštění služby Apple Pay v ČR. Stalo se tak. Apple Pay byl v ČR opravdu dostupný. Ale tak jak potichu přišel, tak potichu zase odešel. A hlavně velmi rychle. Všiml si toho pozorný uživatel iPhonu a pochlubil se s tím na sociální síti twitter.


Komerčka dotáhla Apple Pay v ČR

Ačkoliv ambice k tomu, aby službu Apple Pay v ČR spustili jako první, mělo více bank, zřejmě vyhrává Komerční banka. Právě jejich platební kartu se podařilo do Wallet přidat. Komerčka samozřejmě žádné informace nikdy nevypustila o tom, že by službu Apple Pay doslova testovala nebo že by přesně věděli, kdy dojde k jejímu spuštění v Česku.

Spuštění Apple Pay v ČR je za dveřmi!

iOS 12.1 je na cestě. Již dnes…!

Přímo vyzkoušeno

Lukášův tweet způsobil vlnu dotazů na Komerční banku, jak je možné, že se mu povedlo zprovoznit Apple Pay v ČR. Přidat se samozřejmě chtěli další uživatelé. Ti ale měli smůlu. Protože Komerční banka přiznala, jak celé této situaci došlo.

 

Za vším stála chyba…

Bohužel… I já jsem doufal, že si svojí platební kartu od Komerečky přidám do Wallet a budu konečně platit svým iPhonem. Vypadá to, že s tímto snem si ještě počkáme. Ale jsme tomu blíže než kdy dříve. Komerční banka odpověděla na twitteru, že se jednalo chybu, která umožnila Apple Pay v daném okamžiku použít.

 

apple leasing

zarukaiphone