MacPodpora magazín

Spuštění Apple Pay v ČR je za dveřmi!

Články

Na naši krásnou zemičku se zapomnělo

Apple Pay přinesla revoluci v bezkontaktních platebních metodách. Tato funkce byla představena spolu s iPhone 6 a 6 Plus a dále je podporovaná v každém novějším modelu. Tato funkce umožňuje přidat Vaši platební kartu přímo do telefonu a vy pak můžete platit pomocí iPhonu nebo Apple Watch. Platba je ověřena pomocí Touch ID a u nových zařízení pomocí Face ID. Stále se však čekalo na to, kdy budeme používat Apple Pay v ČR.


zdroj: Apple.com

Dřívější zprávy říkaly, že Apple Pay v ČR bude během roku 2018

Několik oficiálních tiskových zpráv, nějvětších bankovních společností v České republice, oznámilo, že spuštění funkce Apple Pay v ČR je ovlivněno přímo samotnou společností Apple. Banky však o tuto službu vážný zájem měly a většina z nich se shodovala v tom, že chtějí být první, kdo bude Apple Pay v ČR podporovat. Nejvíce o to usilovala Komerční banka a Moneta Money Bank.

Je vůbec Česko na příchod Apple Pay připraveno?

Spekulovalo se o tom, zda jsou vůbec obchodníci na spuštění služby Apple Pay v ČR připraveni. Odpověď je jednoznačně ANO. Apple při vývoji svého platebního systému dbal na to, aby byl co nejjednodušeji rozšířitelný po celém světě. Jediné, co obchodníci pro přijímání plateb potřebují je to, co již většina z nich mábezkontatní platební terminál. Terminál nepotřebuje žádné zvláštní úpravy pro Apple Pay. Přitom je Česká republika absolutní velmocí v platbách za pomocí bezkontaktní metody.

Beta verze nového iOS 12 prozradila více

V nové beta verzi systému iOS 12 si můžete povšimnout, pokud máte nastavený reigon na místo, kde se Apple Pay podporuje (například USA), při pokusu o přidání karty je celé menu v češtině a to včetně smluvních podmínek pro používání této služby. Ovšem Wallet vás zadrží, protože služba stále nění spuštěna. Proč by Apple si dával práci s překladem těchto textů, když by nechtěl službu Apple Pay v ČR spustit?

Komerčka prozradila víc

Komerční banka na svém oficiálním twitterovém účtu oznámila, že spuštění Apple Pay v ČR je opravdu velmi blízko, ale stále se čeká na samotný Apple. Uvidíme, kdy se příchodu této služby dočkáme, ale dá se předpokládat, že to opravdu ještě v tomto roce. Více o Apple Pay najdete na oficiálních stránkách Apple.

 

 

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone