MacPodpora magazín

Vyplatí se koupit nový MacBook Pro 2017?

macbook pro 2017TipyVše

Vyplatí se koupit nový MacBook Pro 2017?

macbook pro 2017

V současné době je na pováženou zda koupit MacBook Pro 2017 od Applu. Tím nemyslíme pouze velmi lehký a přenosný MacBook. Máme na mysli jakýkoliv model který momentálně Apple na svém eshopu nabízí. Například MacBook 12” ze začátku roku 2015, MacBook Pro z poloviny roku 2017 a MacBook Air z roku 2015/2017.

Není to jen kvůli stáří modelů v nabídce, ale bohužel to kvůli stáří je. Apple aktuálně nabízí hardware z roku 2013 ( Mac Pro, MacBook Air ) a ani se nejedná o převlečený kabátek ( design MacBooku Air je již cca 8 let starý ), to je zkrátka realita. Co se týče nejnovějších MacBooků Pro, potýká se s obrovskými problémy s nespolehlivostí klávesnice, což v případě pozáruční opravy může přijít velmi draho.

Aktuální MacBook Pro 2017 má VELMI nespolehlivou klávesnici. Toto Vás může stát HODNĚ peněz.

Samozřejmě téměř všechno jak uvádí sám Apple je na novém MacBooku Pro z roku 2016 a 2017 dokonalé. Touchbar je opět předražená zbytečnost, která zabaví na týden a potom si ani neuvědomíte že takový dotykový panel na svém počítači máte. Nový a svěží design, který Applu dovolil vyrobit počítače velmi tenké, dále samozřejmě nabízí mnohem příjemnější psaní na klávesnici.

Bohužel, náš pohled na věc je velmi skeptický. Pro příklad server AppleInsider oznámil, že se klávesnice typu butterfly na MacBooku Pro 2017 kazí dvojnásobně víc než klávesnice na starších modelech do roku 2015.

Celý problém je v tom, že nový zdvih kláves je minimální a klávesnici dokážou poškodit pouze částečky prachu. Tyto zalezou pod klávesy, díky tomu se klávesy mohou zaseknout nebo dokonce vypadnout. Další problémy jsou například že klávesy občas vynechají, nejdou zmáčknout etc…. Uznejte sami, že u stroje, za který Apple chce cca 50 000 Kč je to celkem trapas.

Oprava tohoto problému může vyjít až na 15 000 Kč, jediným řešením je vyměnit celý TopCase s klávesnicí, trackpadem a baterií, díky skvělému designu (klávesnice je nýtovaná do hliníku) a politice Applu, který dodává do autorizovaných servisů POUZE tento díl. Samozřejmě, utratíte peníze za takovou opravu a je jen otázka času, kdy se výše zmíněné problémy objeví znovu 🙂 

Apple se k tomuto problému zatím nijak oficiálně nevyjádřil, ale očekáváme, že bude do budoucna nějaký svolávací program, ve kterém bude výrobce problém řešit a měnit klávesnice za novou generaci ( už třetí!! ) butterfly. Prozatím vydali pouze manuál, jak klávesnici správně čistit stlačeným vzduchem :). Samozřejmě toto řeší pouze zlomek uvedených problémů s klávesnicemi.

Zatím je tedy nejlepší strategií vyčkat na řešení, nebo si pořídit MacBook z druhé ruky ( doporučujeme modely do roku 2015 ), které výkonostně velmi dostačují novým generacím a s velkými výrobními problémy se nepotýkají. Problémem samozřejmě zůstává, že se jedná o počítače již 3 roky staré ( starší generace procesorů atd ).

MacBook Air je dle našeho pohledu jeden z nejlepších a nejspolehlivějších MacBooků, které Apple vyrobil. Bohužel ale realita je taková, že tento počítač je již velmi starý. „Nejnovější“ model z roku 2017 má pořád pátou generaci procesorů Intel, navzdory tomu, že nyní je již na trhu dostupná osmá generace! Rozlišení displeje bohužel mizerné, ale na kancelářskou a běžnou práci na internetu a emaily je to ideální a velmi spolehlivý stroj, který je jinak designově naprosto bezchybný.

Samozřejmě koluje spousta zvěstí, že Apple MacBooky Air oživí novou generací. My se ale velmi obáváme toho, že se bude jednat o další designový fail, jakékoliv opravy budou velmi náročné, předražené, nebo dokonce nemožné.

Pokud se přeci jen rozhodnete pro koupi nejnovějšího modelu MacBook Pro 2017, VELMI Vám doporučujeme, pořídit k produktu navíc nějaké pojištění například na náhodné poškození.

Bohužel, starší modely do roku 2015 už se oficiálně neprodávají. U nás je ale můžete sehnat v našem specializovaném bazaru

apple leasing

zarukaiphone