MacPodpora magazín

Klávesové zkratky MacBook zvládne levou zadní. Urychlete si s nimi práci

Klávesové zkratky MacBookMacTipy

Nemusíte nikde nic hledat, nemusíte se na různé funkce trefovat kurzorem. Klávesové zkratky MacBook počítače vám urychlí práci. Jak na ně?

Klávesové zkratky v macOS systému vám umožňují rychle provádět různé úlohy stisknutím dané kombinace kláves, ke kterým normálně potřebujete myš, trackpad nebo jiné vstupní zařízení. Mnoho obecných klávesových zkratek, které ve většině aplikací fungují stejným způsobem, můžete dokonce zakázat nebo změnit. Tím si je snadno definujete tak, aby vám přesně vyhovovaly.

Autorizovaný servis Apple vám vymění klávesnici v MacBooku a MacBooku Pro zdarma

Změna či deaktivace zkratky může být vhodná například v situaci, kdy je jedna z globálních klávesových zkratek v některé aplikaci používána k jinému účelu. V takovém případě můžete nepotřebnou zkratku zakázat nebo jí přiřadit jinou kombinaci kláves. Vytvoření klávesové zkratky je ale možné pouze u existujících příkazů v nabídce. Klávesovou zkratku tak nemůžete vytvořit pro obecné úlohy, jako je například otevírání aplikací nebo přepínání se mezi nimi.

 

Klávesové zkratky v macOS a jejich seznam

Klávesové zkratky v macOS se používají tak, že stisknete a podržíte jednu nebo několik modifikačních kláves a pak stisknete poslední klávesu zkratky. Například zkratku Command-C (Kopírovat) použijete tak, že stisknete a podržíte klávesu Command, pak stisknete C a pak obě klávesy uvolníte. Nabídky a klávesnice Macu často místo některých kláves používají symboly.

Klávesové zkratky MacBook

Klávesové zkratky se rozlišují podle jejich použití a dělí se do několika sekcí. Vyjímání, kopírování, vkládání a další běžné zkratky patří mezi ty základní, přítomny ale jsou i zkratky pro spánek, odhlášení a vypínání, klávesové zkratky ve Finderu a systému, klávesové zkratky dokumentů atd. Všechny najdete pod tímto odkazem.

Zničí vám nové klávesnice na MacBooku zdraví??

 

Editace klávesové zkratky MacBook počítače a v macOS obecně

V levém horním rohu vyberte nabídku Apple, zvolte Předvolby systému a pokračujte kliknutím na možnost Klávesnice. V ní vyberte Zkratky.

Klávesové zkratky MacBook

V levém okně vyberte určenou položku a následně v pravém okně vyberte to políčko u zkratky, kterou chcete editovat.

Klávesové zkratky MacBook

Dvakrát klikněte na aktuální kombinaci kláves a poté stiskněte novou kombinaci kláves, kterou chcete nadále používat.

Klávesové zkratky MacBook

Kombinace kláves smí obsahovat vždy pouze jeden výskyt každého typu klávesy (např. klávesu s písmenem). Změna klávesové zkratky se projeví až po ukončení a opětovném spuštění aplikace.

Zdroj: Apple.cz

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone