MacPodpora magazín

Dust Gate problém u MacBook Pro 2016 – 2020

Dust GateČlánkyMac

Existuje problém zvaný Dust Gate, který se týká především modelů MacBook Pro z let 2016 až 2020.

Dust Gate (DG) je problém týkající se displeje a vzniká následujícím způsobem – pokud se zachytí prach kolem kabelu, který vede od displeje k logic boardu MacBooku Pro a prachové částečky jsou dostatečně velké, tlačí při otevírání a zavírání počítače na kabel a způsobují jeho namáhání. Často se stává, že se v kabelu vytvoří malé otvory a vodivé spoje datových linek LCD se přeruší.

Je potřeba myslet na to, že pokud došlo k jakémukoli fyzickému zásahu do počítače předtím, než se začaly projevovat příznaky, nejedná se s velkou pravděpodobností o problém Dust Gate, ale spíše o problém, který vyžaduje výměnu LCD panelu.

Dust Gate může způsobovat následující problémy:

  • Pruh na obrazovce – pokud je viníkem DG, obvykle se na obrazovce objeví svislý růžový vzor pruhů. Obvykle se také objevují doprovodné jemné vodorovné čáry.
  • Šum s mnoha pohybujícími se čarami, ale bez prasklin – pokud vaše obrazovka vypadá jako starý televizor, který není dobře servisovaný, může být příčinou DG.

Problém s obrazovkou je nutné diagnostikovat osobně, abychom si byli jisti, zda vyžaduje opravu způsobenou Dust Gate nebo je nutné vyměnit celé LCD.

Dust Gate

Jaké jsou možnosti oprav problému Dust Gate?

V současné době existují tři možnosti opravy počítače:

  1. Můžeme opravit poškozený kabel. Toto řešení nelze použít vždy – závisí to na místě poškození, ale pokud je to možné, jedná se o nejlevnější možnost.
  2. Pokud není možné opravit kabel, je další možností výměna panelu LCD. Kabel, který se poškodí kvůli DG, je součástí panelu LCD, takže výměnou tohoto panelu vyměníme i poškozený kabel.
  3. Poslední možností opravy je výměna sestavy displeje (víko). Výměnou celé sestavy displeje se vymění panel LCD, což následně znamená, že se vymění i kabel, který způsobuje problémy.

Jaká je cena opravy Dust Gate?

Problém lze vyřešit několika způsoby, takže cena opravy logicky závisí na způsobu řešení problému.
Ve společnosti MacPodpora nabízíme nejvýhodnější opravu problému Dust Gate s cenově dostupným servisem, na který se vztahuje 6 měsíční záruka.
Ostatní servisy si obvykle účtují vyšší částky, protože vyměňují celou sestavu displeje. My využíváme naše zkušenosti a odborné znalosti k opravě pouze dané nefunkční součásti.


Kontaktujte nás

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace


 

apple leasing

zarukaiphone