MacPodpora magazín

Autorizovaný servis Apple vám vymění klávesnici v MacBooku a MacBooku Pro zdarma

Autorizovaný servis AppleApple ServisVše

Pokud máte s klávesnicí 12palcových MacBooků a tou v MacBoocích Pro problém, stačí navštívit autorizovaný servis Apple. Ten vám ji vymění zcela zdarma.

Apple totiž pro „malé procento“ zařízení, kterých se problém s klávesnicí týká, zahájil servisní program její výměny. Uvedl tak na webových stránkách své podpory. Pokud se tedy klávesnice ve vašem počítači MacBook nechová korektně, autorizovany servis Apple vám ji vymění.

Pod nekorektním chováním klávesnice se rozumí neočekávané opakování písmen nebo znaků, nemožnost zadat písmeno či znak po stisknutí klávesy, či jiné nepředvídané chování. Právě na tyto vady si stěžovali mnozí uživatelé počítačů společnosti, které tak Apple konečně vyslyšel. Jistě ale za to může i hromadně podaná žaloba nespokojených zákazníků.

Autorizovaný servis Apple

 

Autorizovaný servis Apple vymění klávesnici zdarma

Majitelé níže uvedených modelů počítače MacBook, kteří se setkávají s některým z problémů chování jejich klávesnice, si mohou nechat svůj počítač od společnosti Apple opravit. Pro tuzemské uživatele to tedy znamená odnést jej k autorizovanému poskytovateli služeb společnosti Apple. Jedná se o modely:

  • MacBook (Retina, 12-inch, Early 2015)
  • MacBook (Retina, 12­inch, Early 2016)
  • MacBook (Retina, 12­inch, 2017)
  • MacBook Pro (13­inch, 2016, Two Thunderbolt 3 Ports)
  • MacBook Pro (13­inch, 2017, Two Thunderbolt 3 Ports)
  • MacBook Pro (13­inch, 2016, Four Thunderbolt 3 Ports)
  • MacBook Pro (13­inch, 2017, Four Thunderbolt 3 Ports)
  • MacBook Pro (15-inch, 2016)
  • MacBook Pro (15­inch, 2017)

Všechna uvedená zařízení mají tzv. Butterfly mechanizmus kláves. Modely z roku 2015 jsou pak úplně první MacBooky, které s ním přišly. MacBooky Pro jej dostaly o rok déle. Autorizovaný servis Apple klávesnici prozkoumá, a pokud máte nárok na její výměnu, bezplatně tak učiní. Je-li přítomna i jiná závada, opraví i ji (již ale ne zdarma).

Autorizovaný servis Apple

Pro ty z vás, kteří jste si klávesnici opravit již nechali, nabízí společnost Apple navrácení vámi vynaložených financí na takový servis. V takovém případě je nutné navštívit jeho stránky podpory.

Autorizovaný servis Apple

Tento program trvá čtyři roky od zahájení prodeje daného modelu MacBooku. Možnost bezplatné výměny klávesnice u prvního 12palcového MacBooku tak vyprší již na jaře roku 2019. Klávesnice v modelech z roku 2017 bude Apple nebo autorizovaný servis Apple vyměňovat zdarma ještě v roce 2021.

 

Pozor na nečistoty

U Butterfly kláves stačí, aby se pod ně dostalo nějaké větší smítko a stisk klávesy je pak prakticky nemožný. V domácích podmínkách navíc její vyčištění není možné. Osobně používám první model 12palcového MacBooku z roku 2015 již více jak dva roky a sem tam se setkávám s problémem stisku klávesy mezerníku či např. písmena „N“.

Autorizovaný servis Apple

Pokaždé se mi ale zatím podařilo obsažené nečistoty zpod klávesnice nějak vyklepat. Situace se totiž, i po takovéto neodborné akci, vždy zlepšila. V době svého představení budila „motýlová“ klávesnice značné rozpaky. Z osobní zkušenosti však mohu říci, že se na ní píše skvěle a přechod z předchozího typu není nijak bolestný. Jediné, co může mnohým vadit, je její vyšší hlučnost při psaní.

Upozornění závěrem – před navštívením servisu si nezapomeňte zálohovat svá data.

Zdroj: Apple.com

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone