MacPodpora magazín

Jak vyčistit iPad a uvolnit mu tím trochu paměťové kapacity

TipyVše

Rozšířit paměť iOS zařízení sice jde, ale není to nic pohodlného. Pokud nevíte, jak vyčistit iPad od přebytečných dat a uvolnit mu trochu paměti, zde se to dozvíte.

Při nákupu iOS zařízení musíte přemýšlet trochu dopředu, jakou jeho paměťovou variantu zvolíte. Lze ji sice rozšířit skrze iCloud, to ale s sebou nese další náklady. Ty nemusí být jen v podobě měsíční platby za služby Applu, ale i v investici do většího balíku mobilních dat, pokud tedy vlastníte Cellular variantu vašeho tabletu, abyste se k nim dostali kdykoli a odkudkoli.

Jak vyčistit MacBook, iMac a Mac od přebytečných dat?

Mezi dalšími možnostmi se nabízí např. adaptér s připojenou paměťovou kartou, anebo speciální disky, které po připojení do Lightning konektoru obsloužíte patřičnou aplikací. I ty ale něco stojí a jejich použití nemusí být zrovna pohodlné. Proto je vhodné v daných intervalech kontrolovat paměť vašeho tabletu. Uvolníte tím nejen paměť zařízení, ale můžete i urychlit pohyb v jeho prostředí iOS.

Jak vyčistit iPad

 Jděte do Nastavení.

Jak vyčistit iPad

Zde zvolte nabídku Obecnéa následně Úložiště: iPad.

Jak vyčistit iPad

Tato nabídka vám ukazuje kompletní využití interní paměti vašeho iPadu. Jednotlivými barvami pak je prezentováno, o jaký typ dat jde. Systém iOS vám však přímo nabízí, jak data uvolnit.

Jak vyčistit iPad

Zapnutím volby Odložit nepoužívané dojde při nedostatku místa k automatickému mazání aplikací a her, které jste již po dlouhou dobu nespustili. Výhoda oproti klasickému smazání, je ta, že nebudou odstraněny dokumenty a data, která jsou v titulu obsažena. U her to jsou například uložené pozice.

Jak vyčistit iPad

Také můžete přesunout svou knihovnu fotografií na iCloud. Nicméně jeho nevýhody jsou popsány v textu výše. Nachází se zde ale i nabídka pojmenovaná jako Posouzení osobních videí. Když si ji rozkliknete, zobrazí se vám všechna vaše videa obsažená v zařízení. Jsou příliš velká? Tak je smažte. Tak můžete učinit přímo odtud potažením prstu po položce zprava doleva.

Jak vyčistit iPad

Když se ale posunete v nabídce Úložiště: iPad níže, najdete zde seznam všech titulů, které máte v iPadu naistalovány. Ty jsou řazeny od nejnáročnějšího po ten zabírající nejméně kapacity paměti zařízení. Dle vašeho uvážení je tak můžete odmazávat. K tomu stačí na danou položku kliknout a zvolit Smazat aplikaci.

Jak vyčistit iPad

Nabízí se zde ale také nabídka pouhého odložení. To pokud nechcete přijít o data v titulu obsažená. Kolik ta zabírají paměti zde ostatně vidíte také. Tímto krokem tak ušetříte jen velikost aplikace, protože data budou fyzicky stále u vás v iPadu.

 

Další možnosti, jak získat více volné paměti

K tomu se hodí poznamenat ještě jedna věc. Aktualizujte na nejnovější systém. Tím totiž odstraníte instalační balík, který iPad automaticky stáhne, je-li k dispozici nová verze systému. Ušetřit tím můžete i několik GB, protože ten na iOS 12 má např. celých 1,45 GB.

Jak vyčistit iPad

Pokud trpíte akutním nedostatkem volného prostoru ve vašem iOS zařízení, protože tento postup lze aplikovat i pro iPhone, odstraňte také smazané fotografie v aplikaci Fotky.

Jak vyčistit iPad

Promažte i historie internetových prohlížečů, či smažte a opětovně nainstalujte aplikace sociálních sítí, jako jsou Facebook, Twitter nebo Instagram. Značná data ušetří i promazání příloh e-mailů či komunikace skrze Zprávy. Zde tak můžete odstranit nejen ceké konverzace, ale i jen fotografie, videa, GIFy, nálepky atd.

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone