MacPodpora magazín

Jak vyčistit MacBook, iMac a Mac od přebytečných dat?

jak zálohovat pomocí Time machineTipyVše

Po prvním spuštění počítače se zdá být jeho pevný disk nezaplnitelný. Jak ale přibývá dat, jeho úložiště se krátí. Víte, jak ideálně vyčistit MacBook, iMac a Mac od přebytečných dat?

Každý systém potřebuje údržbu a macOS v tom nevyjímaje. Odstranění odložených souborů a občasné promazání cookies jistě nebude nikomu chybět. Systém jako takový nabízí pokročilou správu úložiště, můžete ale také sáhnout po specializovaných aplikacích.

Oprava MacBook – oprava po polití – čištění od prachu

Jak vyčistit MacBook, iMac a Mac od přebytečných dat přímo v systému

V levém horním rohu zvolte ikonu s logem společnosti Apple a vyberte O tomto Macu.

Jak vyčistit MacBook

Vyberte Úložiště.

Jak vyčistit MacBook

Po chvilce čekání se vám na ukazateli disku zobrazí jeho celkové využití. Přejetím kurzoru myši na danou sekci se vám ukáže, kolik na disku zabírá místa.

Jak vyčistit MacBook

Zvolte nabídku Správa.

Jak vyčistit MacBook

Ta v záložce Doporučení nabízí četné možnosti, jak nějaké to volné místo na disku získat. Předně je to přesunutím daných dat na iCloud. Hodí se i nabídka Optimalizovat úložiště, které vám například ušetří místo smazáním již shlédnutých filmů atd.

Níže si ale můžete prohlížet jednotlivé nabídky a zjistit tak, jaká data obsahují a postupně je odmazávat. Příhodné je například promazat shlédnuté podcasty, nebo staré zálohy iOS zařízení, která už třeba ani nevlastníte.

Jak vyčistit MacBook

Jednoduše zde můžete smazat i přílohy v aplikaci Zprávy. Ty jsou řazeny dle své velikosti, takže můžete odstranit jen ty datové náročné a ostatní nechat.

 

CleanMyMac X

Chcete-li, aby váš Mac i po letech běžel jako první den, vyzkoušejte aplikaci CleanMyMac X. Tím se tedy alespoň prsí vývojáři z MacPaw. Aplikace vymazává mezipaměti systému, prohlížeče a vyrovnávací DNS pamětí v aplikacích, navíc odstraňuje i malware. Rychlost a jednoduchost je zde na prvním místě, ke smazání nechtěného obsahu vám totiž stačí jediné tlačítko.

Jak vyčistit MacBook

CleanMyDrive 2

Aplikace CleanMyDrive 2 je vhodná, pokud nepotřebujete „čistit“ jen svůj Mac, ale i disky k němu připojené. Zvládá totiž odstranit jakýkoli zbytečný balast, který se schovává vašim zrakům jak na externích a flash discích, tak paměťových kartách a jiných externích médiích.

Jak vyčistit MacBook

Úkon, jak vyčistit MacBook, iMac a počítač Mac od přebytečných dat tedy není nijak složitý. K celému návodu ale ještě jedna nejjednodušší věc, která vám ušetří množství kapacity vašeho disku – nezapomeňte si čas od času vysypat koš. A nezapomínejte zálohovat, abyste za žádných okolností nepřišli o svá důležitá data. Pokud nevíte, jak, tento článek vám to poví.

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone