MacPodpora magazín

Jak stáhnout film do iPadu? Hodí se aplikace VLC

jak stáhnout film do iPaduTipyVše

To, jak stáhnout film do iPadu, není příliš složité. Potřebujete k tomu ale iTunes a vhodnou mobilní iOS aplikaci. Třeba multiplatformní titul VLC.

Ať už se chystáte na dlouhé cestování, či jen chcete mít možnost dívat se na své oblíbené filmy, seriály a pořady kdykoli a kdekoli, tento návod vám poví, jak takový obsah do iPadu dostat. Stejný návod je samozřejmě poplatný i pro ostatní iOS zařízení, jako jsou telefony iPhone. Tam jste ale přece jen stále decentně limitováni menší úhlopříčkou displeje.

 

Jak stáhnout film do iPadu – iTunes a aplikace Videa

Pokud sledujete náš magazín pravidelně, tak jste jistě četli článek Jak stáhnout hudbu do iPhone? Ideálně přes iTunes. Ten stejný postup samozřejmě platí i pro tablety iPad a platí i co se filmů týče. Jen jde o to vybrat záložku Filmy namísto té pojmenované jako Hudba. To zajisté za předpokladu, že nějaké filmy v iTunes již máte. I ty tam ale dostanete, stejně jako hudební stopy, pouhým přetažením.

jak stáhnout film do iPadu

Druhou variantou je koupit si je v iTunes Store. Po jejich výběru a synchronizaci se vám pak jednotlivé stopy ukáží v aplikaci Filmy právě ve vašem iPadu potažmo iPhonu. Aplikace ale neposkytuje tolik možností a nabídek a mnohým tedy nemusí vyhovovat. Chcete-li něco profesionálnějšího, s vícero podporovanými formáty, více jazykovými verzemi, možností titulků atd., nabízí se aplikace VLC, kterou jistě znáte i ze svých desktopů.

 

Jak stáhnout film do iPadu – aplikace VLC

Aplikaci VLC si do svého iOS zařízení můžete naistalovat z obchodu App Store. Poté je třeba spustit aplikaci iTunes a váš iPad připojit k počítači, se kterým jej synchronizujete. To samozřejmě za využití Lightning konektoru, pokud používáte novější verze tabletů společnosti Apple. Pokud je váš konektor ještě zastaralého typu, je třeba využít 30pinového konektoru.

Po připojení iPadu jej vlevo nahoře vyberte.

jak stáhnout film do iPadu

V levém sloupci nabídek zvolte Sdílení souborů.

jak stáhnout film do iPadu

Ze seznamu vyberte aplikaci VLC.

jak stáhnout film do iPadu

Klikněte na Přidat a zvolte soubor, který chcete do iPadu do aplikace VLC přenést. Následně proběhne jeho kopírování do paměti zařízení.

jak stáhnout film do iPadu

Poté již jen stačí aplikaci spustit, vyhledat patřičný soubor a začít jej sledovat. Aplikace poskytuje i množství nastavení, takže si můžete zpozdit zvuk i titulky, ladit rychlost přehrávání i třeba upravit jas, kontrast atd.

jak stáhnout film do iPadu

Jak stáhnout film do iPadu je otázkou chvíle. A to i pokud jej následně chcete ze zařízení odstranit. V aplikaci VLC totiž stačí zvolit nabírku Upravit, která se nachází vpravo nahoře, vybrat soubor, který chcete smazat a vybrat ikonu koše.

jak stáhnout film do iPadu

Takže už to, jak nahrát filmy do iPadu, znáte. Nyní již nezbývá, než si najít chvilku nikým a ničím nerušeného času a stažený obsah si patřičně a hlavně v klidu vychutnat.

apple leasing

zarukaiphone