MacPodpora magazín

Jak odblokovat iPad? Pomocí iTunes nebo režimem zotavení

TipyVše

Oproti iPhonu je iPad spíše profesionální nástroj, nebo takový nástroj, který používá celá domácnost. I u něho je však vhodné mít jej patřičně zabezpečený. Víte, jak odblokovat iPad?

Pokud na iOS zařízení, tedy i iPadu, šestkrát po sobě zadáte nesprávný kód, zařízení už nepůjde odemknout a zobrazí se zpráva s upozorněním, že je zablokované. Jestliže jste si před zapomenutím (opakovaně špatném zadání) kódu nevytvořili zálohu, bohužel neexistuje způsob, jak ze zařízení data zachránit.

Jak odblokovat iPad

Zařízení budete muset vymazat, čímž se smažou všechna data a nastavení. Nejdříve je tedy nutné vybrat, jak chcete zařízení vymazat. Pokud máte zařízení synchronizované s iTunes, použijte jej. Jestli se k iTunes nemůžete připojit a zařízení s nimi synchronizovat, použijte režim zotavení.

 

Jak odblokovat iPad vypnutím kódu vymazáním zařízení pomocí iTunes

Pokud máte iPad synchronizovaný s iTunes, můžete ho obnovit. Tím se vymaže celé zařízení i jeho kód.

  • Připojte iPad k počítači, se kterým je synchronizovaný a to skrze Lightning nebo 30pinový konektor.
  • Otevřete iTunes a počkejte, než se iPad synchronizuje a vytvoří zálohu.
  • Pokud se to nepodaří, jen co synchronizace i zálohování skončí, klikněte na Obnovit.
  • Až se při obnově iOS zařízení dostanete na obrazovku nastavení, klepněte na Obnovit ze zálohy iTunes.
  • Vyberte zařízení v iTunes. Podle data a velikosti vyberte nejvhodnější zálohu.

Jak odblokovat iPad

 

Vypnutí kódu iPadu jeho vymazáním pomocí režimu zotavení

Pokud jste zařízení nikdy s iTunes nesynchronizovali, budete ho muset obnovit pomocí režimu zotavení. Tím se vymaže celé zařízení i jeho kód.

  • Připojte iPad k počítači a otevřete iTunes. Pokud nemáte počítač, můžete si nějaký půjčit od kamaráda, případně zajít do prodejny Applu nebo k autorizovanému poskytovateli servisu Apple.
  • Až bude zařízení připojené, vynuceně ho restartujte – podržte tlačítko plochy spolu s vrchním (nebo bočním) tlačítkem. Držte je stisknutá, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu.
  • Až dostanete na výběr, jestli chcete zařízení obnovit, nebo aktualizovat, zvolte Obnovit. Počkejte, než proces skončí. Pak už zařízení můžete nastavit a začít ho používat.

Pokud jste zařízení ztratili, nebo vám bylo odcizeno, lze jej smazat na dálku skrze službu iCloud. Jak vymazat iPhone a další zařízení tímto způsobem, si můžete přečíst v článku Jak najít iPhone? Skrze aplikaci nebo iCloud.

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone