MacPodpora magazín

Víte, jak nastavit Seznam email na iPhone? Povíme vám to

TipyVše

S tím, jak nastavit Seznam email na iPhone, se stále může potýkat mnoho nových uživatelů platformy iOS. V tuzemsku je totiž tento server pořád velice populární.

Na platformě iOS mají uživatelé e-mailu od poskytovatelů jako jsou Google, Yahoo, či Microsoft vyšlapanou cestičku. Je to logické, protože je používá nejvíce uživatelů. Co ale když používáte tuzemský Seznam a chcete jej mít i ve svém iPhonu potažmo iPadu? Samozřejmě i to jde, ale je to trošku složitější. Jak nastavit email na iPhone, iPad či iPod touch od velkých poskytovatelů , se můžete dočíst ve stejnojmenném článku.

Jak nastavit Seznam email na iPhone:

Přejděte do Nastavení > Účty a hesla a klepněte na Přidat účet. Pokud používáte iOS 10.3.3 nebo starší, přejděte do Nastavení > Mail > Účty a klepněte na Přidat účet.

Jak nastavit Seznam email na iPhone

Z nabídky vyberte Jiný.

Jak nastavit Seznam email na iPhone

Zvolte hned první nabídku Přidat poštovní účet.

Jak nastavit Seznam email na iPhone

Vyplňte vaše jméno, e-mail, který u Seznamu máte, heslo k němu a připište mu popis, abyste věděli, o jaký účet jde, pokud jich používáte více a klikněte na Dále.

Jak nastavit Seznam email na iPhone

V horní části vyberte IMAP. Jméno a E-mail s popisem je převzatý z předchozího kroku, dále ale musíte vyplnit server příchozí a odchozí pošty.

Jak nastavit Seznam email na iPhone

Do pole Hostitel napište imap.seznam.cz. Do pole Uživatel vyplňte svou adresu před zavináčem. Heslo už bude přejaté z předchozího kroku.

U odchozí pošty do pole Hostitel napište smtp.seznam.cz. Uživatel pak bude opět adresa před zavináčem a napište ještě své heslo, pokud nebude předvyplněno. Vpravo nahoře zvolte Dále.

Následně proběhne ověření. Jestliže je vše v pořádku, dostanete na výběr, zda chcete sdílet svůj účet u Seznamu ještě s některými aplikacemi. Po výběru dejte uložit.

Jak nastavit Seznam email na iPhone

Jak upravit nastavení:

Může se stát, že se v daných krocích postupu jak nastavit Seznam email na iPhone něco nezdaří. K tomu je poté třeba upravit jeho nastavení. V záložce Účty a hesla vyberte nově přidaný Seznam e-mail.

Jak nastavit Seznam email na iPhone

Vyberte Účet a klikněte na Server odchozí pošty SMTP.

Jak nastavit Seznam email na iPhone

Vyberte první nabídku Primární server.

Jak nastavit Seznam email na iPhone

Nabídka Server by vám měla svítit zeleně, stejně jako Použít SSL. U Hostitel má být nastaveno smtp.seznam.cz, u Uživatele pak vaše adresa před zavináčem. Samozřejmě by mělo být správně vyplněno i vaše heslo.

Jak nastavit Seznam email na iPhone

Klikněte na hotovo, vraťte se na přehled účtu a zvolte Ostatní. Zde zkontrolujte, aby zeleně svítilo SSL a Port serveru bylo 993. Zde si samozřejmě také můžete určit chování pošty – jestli se zahozené zprávy budou archivovat, nebo dávat do koše, jak často bude ten vysypáván atd.

Jak nastavit Seznam email na iPhone je tedy o něco zdlouhavější, než u hráčů na celosvětovém poli. Pokud byste si nevěděli rady, můžete navštívit nápovědu přímo od Seznamu. Najdete zde jak tu pro IMAP tak tu pro POP3.

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone