MacPodpora magazín

Jak na iPad uplatnit kód z App Store a jak zrušit předplatné?

jak na iPadTipyVše

Pokud nevíte, jak na iPad uplatnit darovací kód aplikace či hry, nebo jak na něm zrušit probíhající předplatné, zde na to najdete jednoduchý návod.

V aplikačním obchodě App Store je poslední dobou trend, že zde naleznete více aplikací zdarma, než těch za jednorázový poplatek. Na jednu stranu je to fajn, protože si můžete aplikaci osahat, aniž byste za ní museli vydat jedinou korunu. Na druhou stranu pak takové tituly obsahují mikrotransakce, které bývají často dražší, než je jednorázový poplatek u konkurence.

Nyní je navíc v kurzu formát předplatného. To můžete platit ve zvolené periodě. Problém ale snadno nastane, pokud chcete dané předplatné zrušit. Nemusíte totiž vědět, kde tak učinit. Pro mnohé také může být oříšek, pokud nějakým způsobem obdrží kód na aplikaci zdarma. Třeba při výhře v soutěži nebo v rámci promo akce daného vývojáře.

 

Jak na iPad uplatnit kód z App Store

Darovací kód je možné uplatnit jen jednou a na jednom zařízení (pod svým účtem ale můžete titul používat na všech vašich zařízeních). Proto, pokud jej získáte, určitě se jej snažte uplatnit co nejdříve a určitě jej nijak nešiřte. Takový kód má také platnost po 30 dní od jeho vygenerování, posléze je neaktivní.

Otevřete App Store.

jak na iPad

Projeďte úplně celou nabídkou v záložce Dnes až dolů. Zde zvolte Uplatnit.

jak na iPad

Po přihlášení napište nebo vložte zkopírovaný kód do kolonky Kód.

jak na iPad

Potvrďte volbou Uplatnit.

jak na iPad

Následně se vám aplikace do vašeho zařízení nainstaluje. Systémově není nijak omezena a chová se naprosto totožně, jako kdybyste si ji nainstalovali klasickou cestou.

 

Jak zrušit předplatné

Ať už je váš důvod k tomuto kroku jakýkoli, povětšinou bývá možné zrušit dané předplatné přímo v používané aplikaci. Chcete-li ale mít přehled i o všech ostatních, můžete v iOS najít jejich konkrétní seznam.

Otevřete ve svém iOS zařízení App Store.

jak na iPad

Klikněte vpravo nahoře vaší profilovou fotografii.

jak na iPad

Klikněte na své jméno (můžete být požádáni o ověření identity).

jak na iPad

Nyní stačí sjet níže a zvolit Předplatná.

jak na iPad

Následně se vám zobrazí nabídka vašich aplikací a her, ve kterých máte nebo jste měli aktivní předplatná.

jak na iPad

Jestliže využíváte více účtů, nezapomeňte si zkontrolovat všechny. Hodit se vám pak může i Historie nákupů (najdete ji na stejné obrazovce jako předplatné), ve které zjistíte, jaké položky jste v posledních devadesáti dnech do svého zařízení instalovali. Také zde vidíte, kolik jste za ně utratili peněz. Výše zmíněné postupy samozřejmě platí jak na iPad, tak na telefony iPhone či přehrávače iPod touch.

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone