MacPodpora magazín

Jak fungují zprávy na iCloudu?

Vše

Horká novinka, po které uživatelé volali

Zprávy na iCloudu přišly s vypuštěním nové verze iOS 12, o kterém jsme Vám již v jednom s našich článků psali. Podívat se také můžete, jak tento systém ve skutečnosti funguje. Jestli je to tak, jak Apple sliboval, nebo opak je realita. iMessage patří mezi skvělé jablečné funkce, které většina uživatelů používá po boku aplikací jako WhatsApp, Facebook Messenger nebo třeba Viber.


Apple vypustil iOS 12!

Jak funguje nový iOS 12?

Zálohy, zálohy, zálohy,…

Skvělá věc, co mi vyhovuje u WhatsAppu je to, že všechny chaty můžu už dlouho dobu zálohovat pravidelně na iCloud Drive. Nevýhodou je, že si zabíráte místo z vašeho úložiště, ale aspoň o své zprávy nepříjdete. Když si pořídíte nový iPhone, v úvodním nastavení vám WhatsApp vyhledá vaše zálohy a máte možnost je obnovit. Jak to teď mají zprávy na iCloudu?

Dříve přes iTunes, dnes iCloud

Dříve, když jste chtěli mít zazálohované konverzace ze zpráv, museli jste provádět zálohu do iTunes, abyste opravdu o tyto konverzace nepřišli. Zprávy na iCloudu tento problém vyřešily a jednoduše máte vše na iCloudu, tak jako u WhatsAppu.

Více zařízení nejsou pro zprávy na iCloudu problém

Synchronizace mezi zařízeními nějakou dobu byla možná. Já osobně jsem měl pocit, že nefunguje až tak dobře. Zprávy se do zařízení zpětně nenahrávaly. Když jsem smazal něco na iPhonu, na iPadu to vždy zůstalo. Zprávy na iCloudu přínaší zcela nový level synchronizace Vašich zpráv. Funkční je zde také mazání mezi zařízeními.

Jak zprávy na iCloudu zapnout?

Stačí v Nastavení kliknout na vaše jméno, dále pokračovat na iCloud a zapnout volbu Zprávy.

 

KontaktPoslat dotaz

 

apple leasing

zarukaiphone