MacPodpora magazín

Jak funguje nový iOS 12?

Vše

Novinky došly, systém se vylepšuje

O příchodu nového iOS 12 jsme Vám již psali v tomto článku. Minulý rok se neustále diskutovalo o tom, že iOS 11 je plný chyb, nestabilní a jsou s ním zkrátka problémy po každé aktualizaci na novější verzi. Navíc si Apple ani nepřilepšil tím, že vyšla najevo kauza o umělém zpomalování iPhonů na základě opotřebení baterie. Podíváme se, jak funguje nový iOS 12.


Chtěl Apple napravit své chyby?

Jak jsme Vás informovali, iOS 12 sliboval, že bude mnohem rychlejší. A to až o 70% v otevírání fotoaparátu. Dříve při instalování nových verzí iOS na starší zařízení docházelo často ke zpomalování zařízení. U iOS 12 Apple sliboval zrychlení i na posledním podporovaném modelu – iPhonu 5S.  Zrychlit se také mělo otevírání klávesnice. Splnil Apple, co slíbil?

Apple vypustil iOS 12!

Zkušenost z iPhone 6S byla pozitivní

Já jsem na svém iPhonu 6S skutečně pocítil to, že telefon je svižnější. Načtení fotoaparátu je skutečně mnohem rychlejší než bylo dříve. U načtení klávesnice jde poznat také patrný rozdíl v tom, že se systém načítá rychleji. Otázkou zůstává, jak funguje nový iOS 12 na starších modelech.

U iPhone 5S to zas takový zázrak nebyl

Čekal jsem, že pořadného zrychlení systému se dočkají také staroušci jako právě poslední podporovaný model, kterým je iPhone 5S. Musím podotknout, že to nebyl můj iPhone. Protože kdyby byl, tak si s ním ještě pořádně pohraju tak, že bych věděl, že jsem do toho dal úplné maximum. Na otázku jak funguje nový iOS 12 na tomto modelu musím odpovědět, že mi nepřišel příliš svižný. Nezkoušel jsem si s tím různě hrát. Vyzkoušet můžete restart, vymazání RAM nebo také čistou reinstalaci iOS.

A jak funguje nový iOS 12 obecně?

Obecně bych tento iOS ohodnotil jako stabilní a svižnější systém než byly předchozí iOS. Hodně lidí tvrdí, že neobsahuje žádné obrovské novinky. Jak se to vezme, ale svým způsobem je to pravda. A řekněme si upřímně, že aby vyvojáři vymýšleli stále něco nového a nového nejde do nekonečna. Teď už tomu jen chybí, aby to za nás vařilo a uklízelo.

Negativní body

To, co v novém iOS 12 hodnotím jako nepovedené je právě zrychlená klávesnice. Opravdu nepatrně se načítá rychleji. Ale jak moc nepatrný to je rozdíl, tím patrné je to, že se klávesnice často zasekne a zamrzne. Dále mám od instalace iOS 12 problém se zvuky na Messengeru. Když nemám iPhone ztlumený, Messenger dělá zvuky o tom, že si někdo zobrazil mou zprávu, jak jsme byli zvyklí, když byl chat s konkrétní osobu otevřený.

A vaše zkušenost?

Podělte se s námi o vaši zkušenost, jak funguje nový iOS 12 na vašem zařízení přímo pod tímto příspěvkem v komentářích!

apple leasing

zarukaiphone