MacPodpora magazín

Jak aktualizovat iPad na iOS 12 a jaké benefity mu to přináší?

Jak aktualizovat iPadTipy

Apple vydal v půli září jeho nejnovější mobilní operační systém iOS 12. Jak aktualizovat iPad na tuto verzi a jaké výhody mu to přinese?

Apple vydal iOS 12 17. září, tedy cca tři měsíce od jeho představení na WWDC 2018. Tento nejnovější mobilní operační systém společnosti je dostupný nejen pro telefony iPhone, ale i pro tablety iPad. Pro které konkrétně, můžete vidět v následujícím seznamu, čímž zjistíte, jestli jej podporuje i zrovna ten váš model.

 • 12,9palcový iPad Pro 2. generace
 • 12,9palcový iPad Pro 1. generace
 • 10,5palcový iPad Pro
 • 9,7palcový iPad Pro
 • iPad 6. generace
 • iPad 5. generace
 • iPad Air 2
 • iPad Air
 • iPad mini 4
 • iPad mini 3
 • iPad mini 2

Jak odblokovat iPad? Pomocí iTunes nebo režimem zotavení

 

Jak aktualizovat iPad na iOS 12

Aktualizaci můžete učinit několika způsoby. Když se vám zobrazí zpráva, že je k dispozici aktualizace, klepněte na Instalovat. Můžete také použít následující postup.

 1. Připojte zařízení k napájení a pak ho připojte přes Wi-Fi k internetu.
 2. Klepněte na Nastavení, poté zvolte Obecné a Aktualizace softwaru.
 3. Klepněte na Stáhnout a instalovat. Pokud se zobrazí výzva, abyste dočasně odebrali nějaké aplikace, protože iOS potřebuje k aktualizaci víc místa, klepněte na Pokračovat. iOS odebrané aplikace později znovu nainstaluje.
 4. Zařízení aktualizujete klepnutím na Instalovat. Anebo můžete klepnout na Později a vybrat možnost Nainstalovat dnes v noci nebo Připomenout později. Pokud klepnete na Nainstalovat dnes v noci, jednoduše iOS zařízení připojte k napájení, než půjdete spát. Vaše zařízení se automaticky zaktualizuje přes noc.
 5. Pokud k tomu budete vyzváni, zadejte svůj kód.

 

O poznání složitější postup je pak skrze desktopovou aplikaci iTunes. Potřebujete k ní totiž počítač.

 1. Nainstalujte si do počítače nejnovější verzi iTunes.
 2. Připojte zařízení k počítači.
 3. Otevřete iTunes a vyberte svoje zařízení.
 4. Klikněte na Souhrn a potom na Ověřit aktualizace.
 5. Klikněte na Stáhnout a aktualizovat.
 6. Pokud k tomu budete vyzváni, zadejte svůj kód.

 

A jaké novinky iOS 12 obsahuje?

Systém iOS 12 se zaměřil především na odladění jeho chodu i na starších zařízeních. Práce s ním je tak rychlejší a pohotovější. Fotoaparát spustí až o 70 procent rychleji, klávesnici zobrazí za půlku času co předchozí iOS a ostatní aplikace dokáže spustit i 2× rychleji.

Jak aktualizovat iPad

Hlavními novinkami jsou platformy ARKit 2, přibyla funkce Čas u obrazovky, která pomůže hlídat čas, který s iPadem v ruce trávíte. Oznámení se umí seskupovat, byl rozšířen režim Nerušit, reorganizovaly se záložky aplikace Fotky, tituly Apple Knihy a Akcie mají nový design a Diktafon už lze používat právě i na vašem iPadu. Přibyly také aplikace Měření a Zkratky.

Jak aktualizovat iPad

V neposlední řadě můžete ve zprávách a FaceTime hovorech používat různé efekty a nálepky. S další desetinovou aktualizací iOS pak přijdou skupinové FaceTime audio a video hovory, které by měly umět propojit až 32 uživatelů najednou. Postup, jak aktualizovat iPad na další verzi systému je stejný, jako je zde popsáno. Chcete-li o systému iOS 12 vědět ještě více, stačí navštívit oficiální stránky společnosti Apple.

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone