MacPodpora magazín

Co vás čeká, až si pořídíte svůj první Mac (uživatelský pohled)

První MacVše

Na úvod to nejdůležitější. Ano, Mac je jiný než vaše klasické PC a diametrálně jiný pokud máte první Mac. Ano, budete si na něj muset zvykat. A ano, rozhodně se to vyplatí. Alespoň z pohledu běžného uživatele.

Mac je… jiný. Vzpomeňte si na to, až ho, právě vybalený z krabice, budete poprvé spouštět. A připravte se na velké věci.

Pokud máte první Mac, sbohem, chybové hlášky

I pokud jste na poli technologií úplnými nováčky, existuje minimálně jedna věc, kterou byste o svém novém Macu měli vědět. Na rozdíl od klasických notebooků (z 90 % vybavených operačním systémem Windows) má jednu obrovskou výhodu: jak hardware, tak operační systém vyvíjí jediná firma – Apple.

A nejde pouze o další zbytečný údaj na krabici. Díky tomu, že hardware i software vašeho nového Macu vznikal pod jednou střechou, výsledek je ukázkou téměř dokonalé kompatibility a optimalizace. V lidské řeči: dejte sbohem (téměř) všem chybovým hláškám a spadlým aplikacím, na které jste zvyklí z běžného notebooku nebo PC.

Propojte svůj Mac s iPhonem

Ohromnou výhodou produktů od firmy Apple je, že společně fungují snad ještě lépe než každý zvlášť. Ať už vlastníte iPad nebo iPhone, můžete je snadno propojit se svým novým Macem prostřednictvím svého Apple ID.

A proč byste to dělali, ptáte se? Z mnoha důvodů. Po propojení budete moct:

  • přijímat hovory a textové zprávy i na Macu
  • jednoduše sdílet fotky a screenshoty mezi zařízeními (prostřednictvím iCloudu nebo funkce AirDrop)
  • sdílet poznámky a soubory mezi jednotlivými zařízeními
  • kopírovat texty z iPhonu do Macu a naopak

 

Pořiďte si svůj první Mac třeba na operativní leasing

 

Zapomeňte na myš a na klasická okna

Počítače od Applu toho umí hodně. Na denní bázi ale stejně nejvíc oceníte to zdánlivě nejobyčejnější: snadnou práci s touchpadem a ovládání Macbooku prostřednictvím jednoduchých gest.

Protože, přiznejme si to otevřeně, běžný notebook by bez myši dlouhodobě používal jen hazardér. Nebo člověk, který má opravdu hodně času. 

Touchpad Macbooku je jiný: je dostatečně velký a především výborně reaguje na váš sebemenší pohyb. Pouze prostřednictvím gest navíc můžete jednoduše přepínat mezi aplikacemi i celými plochami (vzpomínáte, jak jsme na naše slova o tom, jak dobře spolu hardware a software u Macu spolupracují?).

Mimochodem, na klasická „okna“ u Macu zapomeňte. Ale smutnit nemusíte dlouho: Apple je nahradil takzvanými „plochami“, které svůj účel plní snad ještě lépe.

Přečtěte si také:

apple leasing

zarukaiphone