MacPodpora magazín

Rozdíly mezi OEM LCD a TopQuality LCD

lcd iphoneApple ServisiPhoneVše

Rozdíly mezi OEM LCD a TopQuality LCD

V první řadě bychom chtěli uvést věci na pravou míru. Téměř každý zákazník, který k nám přijde na servis se ptá zda dostane nový originální náhradní díl z Applu.
Pravda je taková, že Apple svoje náhradní díly neprodává a nikdy neprodával a distribuje je POUZE do svých autorizovaných servisů. V autorizovaných servisech jsou veškeré opravy zařízení Apple většinou velmi drahé.
Ano, Apple Vám LCD na iPhonu vymění, ale za opravu jakéhokoliv modelu dáte v průměru 5-6 tisíc korun. Mění vždy KOMPLETNÍ vrchní panel, včetně tlačítka Home, přední kamery, a dalších malých dílů které se na display musí montovat.

Pokud Vám zaplatit takovou cenu za opravu vyhovuje, nemusíte číst dál a navštivte autorizovaný servis.

Pro ostatní, které tato problematika zajímá dále a chtějí se trochu vzdělat, případně ušetřit, zde nabízíme naše řešení. Samozřejmě stále platí skutečnost pokud máte stále zařízení v ZÁRUCE, není jiné možnosti než využít služeb autorizovaného servisu, nebo o záruku přijdete. Náš servis nabízí výhradně POZÁRUČNÍ opravy Apple zařízení.

Apple samozřejmě vyrábí své produkty v Číně, v největších továrnách FoxConn a Pegatron se celé telefony montují, samotné náhradní díly se vyrábí a outsourcují dále např. v továrnách Sony, LG, Sharp ( kde se výhradně vyrábí LCD atd ).

Naše náhradní díly pocházejí samozřejmě také z čínské výroby a distribuce.

Níže chceme vysvětlit jejich původ, kvalitu a hlavní rozdíly, jako první si něco řekneme o jejich výrobě.

Výroba LCD displeje iPhone

Náhradní díl je složen hned z několika vrstev

 • LED podsvětlení displeje 
 • LCD panel ( Liquid Crystal Display )
 • Digitizer ( Dotyková plocha )
 • Polarizační vrstva 
 • Přední sklo
 • Plastový rámeček kolem panelu

Všechny tyto vrstvy jsou do sebe laminovány pod tlakem, dále ve vakuu odvzdušněné vzduchové bubliny a vždy lepené po celé ploše.
Někteří zákazníci si myslí, že pokud mají prasklé pouze samotné sklo, je oprava velmi jednoduchá, prostě se sklo přehodí a je hotovo. Však také mají pravdu, ve skutečnosti se ale jedná o celkem složitý proces kdy je nutné celé přední sklo „odříznout“, vyčistit zbytky lepidla od původního LCD panelu a digitizeru, aplikovat nové OCA ( optical clear adhesive ) lepidlo a všechny vrstvy do sebe zase zalaminovat. Práce je to velmi složitá, časově náročná a také velmi riziková (při celém procesu hrozí riziko poškození samotného LCD, kabelů vedoucích z něj atd). Dále jsou vyžadovány doslova laboratorní podmínky (bezprachové prostředí atd). Práce takového typu se vyplatí pouze pokud se specializujete pouze na tuto věc a jste schopni produkovat stovky až tisíce dílů denně. Jistě tedy chápete, že abychom vyhověli požadavkům zákazníků (cena, doba a kvalita opravy), je nutné kupovat tyto náhradní díly již hotové a připravené.

Na trhu existuje několik desítek různých výrobců a několik desítek kvalit těchto náhradních dílů. Nyní si něco povíme o tom kde se tyto díly berou a jak se na trhu označují.

TopQuality LCD

Jedná se o náhradní díly té nejvyšší dostupné kvality na trhu, vyrábí se z ORIGINÁLNÍCH LCD panelů. Jsou to přesně ty, které máte na svém iPhone, když ho poprvé rozbalíte z krabičky. Pokud se tento display rozbije, výše zmíněné továrny ho tzv. repasují.
To znamená že se na tento díl namontují již výše zmíněné vrstvy a náhradní díl této kvality je v podstatě STEJNÝ jako originální display z autorizovaného servisu. Je pouze BEZ dalších dílů, který autorizovaný servis kvůli prasklému sklu v podstatě mění zbytečně (home tlačítko, přední kamera, sluchátko, krycí plech atd). Ve zkratce to znamená, že na Váš telefon namontujeme originální díl, který ale nepochází z oficiální distribuce Applu. Je pouze repasovaný v nějaké z čínských továren, které originální díly pro Apple samozřejmě vyrábí. Prostě je to celé postavené na hlavu. Každopádně tyto náhradní díly jsou v podstatě STEJNÉ JAKO JE ORIGINÁL, proto je DOPORUČUJEME, vždy zůstávají zachované všechny tyto aspekty:

 • barevná hloubka a sytost barev
 • rozlišení displeje
 • tloušťka rámečku
 • reakce na dotyk
 • pozorovací úhel

Tyto díly jsou naprosto bezproblémové, proto jsme se rozhodli opatřit je DOŽIVOTNÍ ZÁRUKOU.

Ceník pozáručních oprav výměny LCD iPhone 6 a dalších zde

OEM LCD

u OEM displayů je to složitější, tyto displeje se vyrábí z tzv. aftermarket LCD panelů (tj od jiných výrobců než používá Apple),  jsou na trhu mnohem levnější a také se mnohdy VELMI liší jejich kvalita provedení. Hlavní rozdíly mohou být v těchto aspektech:

 • rozdílná barevná hloubka a sytost barev
 • rozdíly v bílém bodu – chladnost a teplost barev
 • viditelná mřížka pouhým okem, nebo jiné rozlišení displeje
 • display může být „tlustší“ a výše posazen
 • pozorovací úhel může být jiný

Tyto displaye samozřejmě nejsou špatné, musí splňovat technické parametry a kompatibilitu s iPhonem ale musíte očekávat určité výše zmíněné kompromisy. Kdo hledá ekonomičtější variantu, jedná se o ideální řešení.
Na trhu se samozřejmě vyskytují i FALEŠNÉ KOPIE za podezřelou, velmi nízkou cenu, tyto displaye rozhodně nedoporučujeme a mohou Váš telefon nenávratně poškodit! Bohužel, na rozpoznání dílů je nutné již trochu zkušenějšího oka.

Ceník pozáručních oprav výměny LCD iPhone 6 a dalších zde

 

 

Rozdíly mezi OEM LCD a TopQuality LCD

apple leasing

zarukaiphone