MacPodpora magazín

Zobrazil se vám křížek baterie na MacBooku? macOS Sierra

křížek baterie na MacBookuVše

Pokud jste se ještě nesetkali s tím, že v řádku nabídek ikon je zobrazené písmeno X na místo baterie, pak paktříte mezi ty šťastnější. Jestliže se vám křížek baterie na MacBooku zobrazil, řekneme vám co s tím.

Křížek baterie X?

křížek baterie na MacBooku

Křížek baterie na MacBooku – jak s tím naložit?

Jestliže tam tuto ikonku vidíte, je možné, že přenosný Mac nerozpoznal baterii nebo že do něj byla špatně nainstalována.

  • Symbol X se zobrazuje stále, i když je baterie zcela plně nabitá: Váš MacBook není schopen zřejmě baterii rozpoznat. Jakmile připojíte Mac k adaptéru a elektrické síti, měla by se baterie po 5 minutách rozpoznat.
  • Pokud jste používali Mac bez připojení k síti, mohlo dojít k úplnému vybití. Mac se tak snadno dostane do režimu spánku, nebo se také může ocitnout v této situaci poté, co jste jej nechali po delší dobu v režimu spánku.
  • Pokud je baterie v laptopu přístupná: Jestliže máte přístup k baterii, vyjměte ji a poté ji do Macu vložte znovu. Ostatní informace o tom, jak instalovat baterii najdete ve svém manuálu dodaném k vašemu Macu.

Pokud jste vyzkoušeli všechny výše zmíněné body, pravděpodobně máte poškozenou baterii a bude nutná její výměna. A jestliže nepomáhá vůbec nic a křížek baterie na MacBooku se pořád zobrazuje, nechte tuto baterii zkontrolovat v našem či jiném servise. Baterie mohla odejít vlivem stáří, počty nabíjecích cyklů ale také tím, že se dlouho nepoužíval MacBook. 

VIZ TAKÉ:

Co dělat pokud Mac nejde zapnout?
Výdrž baterie iPhone a iPad – rychle se vybíjí?
Pokud je stav baterie – nenabíjí se

apple leasing

zarukaiphone