MacPodpora magazín

Výdrž baterie iPhone a iPad – Rychle se vybíjí?

Výdrž baterie iPhoneVše

Výdrž baterie iPhone ovlivňuje spoustu faktorů

Aktualizuj na nejnovější iOS

Ve svém telefonu potřebujete mít vždy poslední verzi operačního systému a výdrž baterie iPhone se zlepší.

 • Jestliže máš iOS 5 nebo novější, projdi si prosím, jestli není vyžadována aktualizace. Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru.
 • Pokud aktualizace k dispozici je, připoj zařízení ke zdroji napájení a bezdrátově aktualizuj. Případně proveď aktualizaci přes nejnovější verzi iTunes. 

Více o aktualizaci iOS>

 

nabíjení baterie iphone ipad

Optimalizuj nastavení.

Máš dva způsoby jakými můžeš šetřit baterii v iPhonu a iPadu – bez ohledu na to, jak je používáš: používej Wi-Fi a uprav jak obrazovky.

Jestliže chceš prodloužit výdrž baterie, zapni automatický jas nebo ztlum podsvícení obrazovky.

 • Přejeď na libovolné obrazovce prstem od spodního okraje nahoru a otevřeš Ovládací centrum. Posléze přetáhni na posuvníku jas doleva/dolů.
 • Pokud si vybereš automatický jas, ten se upravuje podle světelných podmínek. Jestliže chceš tuto funkci zapnout, přejdi do Nastavení > Zobrazení > Jas a zapni automatický jas. 

Pokud zařízení používáš ke stahování dat, využívá Wi-Fi připojením méňě energie než-li stahování z mobilní sítě – v ideálním příapdě měj proto zapnuté Wi-Fi. Wi-Fi můžeš zapnout dvěma způsoby.

 • Přejeď opět prstem od spodního okraje na libovolné obrazovce. Tak dojde ke spuštění Ovládacího centra, klepni na ikonu Wi-Fi a pokud síť neznáš, přihlaš se.
 • Druhým způsobem je Nastavení > Wi-Fi a vyber požadovanou síť.

Aktivuj si režim nízké spotřeby

Od verze iOS 9, můžeš aktivovat režim nízké spotřeby což je prostředek, jak prodloužit výdrž baterie iPhonu. Jakmile baterie klesne na méně než 20%, upozorní tě iPhone na to a znovu pak při 10%. Současně ti jediným klepnutím nabídne režim nízké spotřeby. Ten můžeš také zapnout v Nastavení > Baterie. Režim nízké spotřeby stáhne jas displeje iPhonu, optimalizuje u zařízení jeho výkon a omezí všechny animace v zařízení na minimum.

Aplikace na e-maily přestanou stahovat data a vypne se funkce AirDrop, synchronizace iCloudu apod. I nadále budeš moci používat hlavní funkce je je telefonování, e-maily, zprávy, internet a další. V momentě kdy se iPhone nabije, Režim nízké spotřeby se sám od sebe vypne. 

Informace o využití baterie u iPhonu

Ve svém zařízení prostřednictvím iOS můžeš snadno pracovat s výdrží baterie, protože se dá zobrazit poměrné využívání baterie jednotlivými aplikacemi ( tedy pokud zrovna nenabíjíš iPhone).

Nastavení > Baterie

U všech viditelných aplikací se mohou zobrazovat tyto zprávy:

Výdrž baterie iPhone Aktivita na pozadí.

Zobrazuje, že baterie byla aplikací používána, když pracovala v pozadí – během používání jiné aplikace.

 • Jestliže chceš zvednout výdrž iPhonu, můžeš vypnout funkci, která aplikacím umožňuje se obnovovat na pozadí. Jdi do Nastavení > Obecné > Aktualizace aplikací na pozadí a dej přepínač do polohy Vypnuto.
 • Pokud Mailová aplikace zobrazuje aktivitu na pozadí, mohl bys nastavit vyzvedávání dat ručně nebo prodloužit interval vyzvedávání nové pošty. Nastavení > Pošta, kontakty, kalendáře > Vyzvedávání dat.

Poloha na pozadí a Poloha.

Je o tom, že aplikace využívají polohové služby.

 • Optimalizováním polohových služeb můžeš prodloužit výdrž baterie. Provedeš to tak, že je vypneš, jak jinak.. Nastavení > Soukromí > Polohové služby.
 • V místě Polohových služeb si můžeš zobrazit veškeré aplikace s nastavením oprávnění. Apky, které nedávno použily polohové služby, mají u přepínače on/off zobrazený indikátor.

Slabý signál a žádné pokrytí signálem.

Je o tom, že jsi v oblasti s nízkým signálem a tvůj iPhone nebo iPad vyhledávají lepší signál, nebo že zařízení používáš v místě se špatným signálem.

 • Zapnutím Letového režimu můžeš výrazně optimalizovat výdrž baterie. Otevři ovládací centrum a klepni na ikonu Letového režimu. Mysli na to, že v letovém režimu nejde telefonovat.

Výměna baterie za novou origiální.

Pokud máš však i po tomto článku pocit, že výdrž baterie iPhone se horší a horší a že se nechová jak by měla, je ideální ji vyměnit za novou. Výměnu baterie u iPhone provádíme na počkání. U iPadu cca 1-2 prac. dny.

 

 

apple leasing

zarukaiphone