MacPodpora magazín

Zabezpečení domácnosti pomocí Apple Homekit

Vše

Zabezpečení domácnosti pomocí Apple Homekit

Co to vlastně Apple Homekit je jsme si už v jednom z našich článků popsali. Odkaz na článek najdete zde. Pro nikoho z nás není příjemný pocit opouštět domov na delší dobu, protože se máme přirozeně strach, abychom se vrátili a vše bylo na tom místě, kde jsme to nechali a neobohacovali zloděje. Zabezpečení domácnosti pomocí Apple Homekit je skvělým pomocníkem pro tento případ.

Starým alarmům odzvonilo!

Svým způsobem nám se zabezpečním domova nebo práce, když jsme mimo mohl pomáhat klasický alarm. Těch je už dnes všude tolik, že když začně nějaký houkat, absolutně nás to neuvádí do rozpaků. Některé sice jsou schopny informovat majitele o neočekávané aktivitě například vytočením hovoru, ale vždy chyběla konkrétní informace, co že se to vlastně v obejktu stalo. Jejich značnou nevýhodou je nutnost protahovt kabeláž ke každému senzoru, který chcete používat.

Jaké zařízení zvolit?

Na strankách Apple Homekitu nalezne opět dlouhou sérii zařízení, které nesou nálepku, kterou jsme si popsali v minulém článku a jsou tedy schopny s Homekitem spolupracovat. Jaké zařízení tedy pro zabezpečení domácnosti pomocí Apple Homekit zvolit? Skvělou zkušenost mám s výrobky Netatmo. Sehnat je můžete za zajimavé ceny v určitých slevových dnech napříč největšími českými e-shopy. (Čímž narážím na jeden nejmenovaný den v týdnu označovaný barvou tmy. Obzvláště pak na e-shop, který tento akce má celoročně. 🙂)

Netatmo

V rámci zabezpečení domácnosti Netatmo můžete zakoupit venkovní kameru Presence, osobního vnitřního hlídače s kamerou Security, ale také senzory na dveře a okna, ale Netatmo pracuje na vývoji sirény a kouřového hlásiče. V balení kamer Presence i Security máte od výrobce pamětovou kartu pro ukládání záznamů, ke kterým můžete vzdáleně přistupovat. Náhrávat můžete také na FTP server a na vaše úložiště na Dropboxu. V případě, že kamera rozpozná pohyb, okamžitě vás bude informovat a vy můžete živě vidět, co se na místě děje. K dispozici jsou také záznamy, které můžete ukládat pro pozdější použití nebo sdílení.

zdroj: netatmo.com

Netatmo Presence

Netatmo Presence je kamera, pomocí které můžete zabezpečit outdoorové prostředí, kám dosáhne WiFi a je k dispozici elektřina. Ačkoliv se může instalace zdát náročná, tak ji zvládně opravu každý. A důkazem jsem toho já! Kamerou můžete nahradit venkovní světlo. K dispozici budete mít po světle kabely a navíc Presence má v sobě zabudovaný LED panel. Takže si posvítí ve tmě na zloděje, ale také Vám na cestu. Kamera dokáže rozpoznávat mezi zvířaty, osobami a auty.

zdroj: tellmenow.com

Netatmo Security

Poněkud nenápadná kamerka ve stejném desingovém stylu jako jiné doplňky do domácností od značky Netatmo. Připojuje se také pomocí WiFi nebo přes ethernetový kabel. Její instalace je ještě snadnější než v předchozím případě. Je schopna rozeznávat obličeje lidí, které zná a upozorní vás, když je Vaše drahá polovička, děti nebo neznámý u vás doma.

Jiné než Netatmo?

Takovýchto chytrých doplňků s podporou Apple Homekit je spousta. Jejich výpis najdete na této stránce. Stačí si jen vybrat.

Potřebujete pomoci s nastavením?

Od toho tu jsme pro Vás. Neváhejte se na nás obrátit na některé z našich poboček anebo písemně!

KontaktPoslat dotaz

apple leasing

zarukaiphone