MacPodpora magazín

Samovolné odpojování z WiFi

Vše

Odpojuje se vaše zařízení samo do sebe z WiFi sítě? Pouze na nějakém routeru a u jiného ne? Zakoupili jste si nový, dali jste jej na reklamaci, ale reklamace byla zamítnuta? Nebojte se! Víme, v čem je problém.

Mikrotik a jiné profi routery

Tyto problémy nastávají u routerů, které jsou určeny pro stavbu profesionálních rozlehlých sítí. Někdy i doma potřebujeme vyšší výkon, přenosovou rychlost nebo větší pokrytí WiFi signálem. V ten moment šaháme po routerech nebo přístupových bodech Mikrotik nebo třeba Ubiquti.

Skvělý výkon, velká daň

Nastavení výše uvedených zařízení není tak jednoduché, jak se může zdát. Jestli jediné, na co si troufáte, je applovské Nastavení AirPortu, tak si sami s těmito kousky neporadíte. Čím hloubější možnosti nastavení jsou, tím více problémů může pro běžného uživatele nastat.

Zařízení se samovolně odpojuje

Připojíte se k WiFi síti na svém zařízení. Vše funguje, ale když telefon chvilku nepoužíváte a pak ho rozsvítíte, vidíte, že z LTE najednou skočila WiFi. Takže to jelo na datech? Jak je to možné?

DHCP server a jeho „lease time“

DHCP server má u každého routeru za úkol přiřazovat připojeným zařízením jejich IP adresu v síti. Lease time (přeloženo jako doba nájmu) udává, jak dlouho má jednu konkrétní IP adresu zařízení přiřazenou, než mu bude udělena nová. Změnu IP adresy některá zařízení (např. ty s iOS) špatně převezmou a proto se odpojí. Řešením je prodloužení doby pronájmu adres.

Jak na to?

Pokud používáte routery Mikrotik, přihlašte se do administračního prostředí. V levé časti otevřete sekci IP, dále DHCP Server a najdětě řádek Lease Time. Časový údaj prodlužte na delší dobu (např. několik dnů) a změny uložte.

I jiné routery mají problémy

Mikrotik není jediný, u kterého se tyto problémy vyskytují. S tímto odpojováním jsem se setkal také u DSL modemů od telekomunikačních špiček v České republice. Pokud si nevíte rady, rádi Vám pomůžeme. Nechcete nosit router na naši pobočku? Využijte podpory od nás na dálku.

 

apple leasing

zarukaiphone