MacPodpora magazín

Nedostatek místa v iPhonu?

Vše

V nejhorší moment na nejhorším místě

A my jsme nepřipraveni na to, že by tato situace mohla nastat. Jen se setkáme s hláškou, že úložiště na našem iPhonu je zaplněné. A vy potřebujete zrovna zachytit tu nejdůležitější momentku vašeho života, bez které se prostě jinak neobejdete. (Anebo vaši fanoušci na Instagramu. To už je jedno… 🤷🏻‍♂️) Začneme proklínat svůj  telefon nebo sami sebe, že jsme si nepořídili kousek s větší pamětí? Jak tedy vyřešit nedostatek místa v iPhonu?


Co zabíra nejvíce místa?

To je věc, kterou musím zjsitit, abychom se pohli někam dál. S největší pravděpodobností to jsou vždy fotografie a videa. Tuto informaci najdeme v Nastavení -> Obecné -> ÚložištěA podle toho musíme uzpůsobit využití úložiště.

Fotografie odloženy bokem?

Když máme nedostatek místa v iPhonu nebo jiném zařízení, můžeme fotky a videa přetáhnout do počítače nebo využít cloudových služeb. Cloudy mají výhodu v tom, že s nimi nejsme na počitači závislí a k datům můžeme přistupovat kdykoliv se nám zachce všude, kde je internet. Více o cloudech najdete zde.

Google Photos

A co tato aplikace tedy vlastně dělá? Provadí zálohu Vašich fotografií a videií z iOS zařízení. Můžete ale také nahrávat fotografie a videa z počítače. A když máte nedostatek místa v iPhonu, aplikace má chytré tlačítko “Uvolnit místo”. Google Fotky sami vyhledají fotografie a videa, která jsou uložena na cloudu a v telefonu zabírají místo a dokáže je smazat ze zařízení, ale stále je máte k dispozici v aplikaci, když jste připojeni k internetu. 

Nafukovací úložiště?

Zní to trošku jak klam, šál a mámení, ale pokud se rozhodnete Google Fotky používat, máte na výběr, jestli chcete fotografie a videa zálohovat ve vysokém rozlišení anebo původním rozlišení. Jaký je mezi tím vším rozdíl?

Vysoké rozlišení 

Fotografie a videa zůstávají skutečně ve vysoké kvalitě, ale Google Photos si soubory sami zkomprimují, aby nezabírali zbytečně tolik místa, ale tak, aby zachovali co nejvyšíí možnou kvalitu. Při zálohování ve vysokém rozlišení máte k dispozici neomezený prostor pro Vaše soubory.

Původní rozlišení

S kvalitou souborů Vám nikdo nehne a zůstavají tak, jak jsou. V tomto případě čerpáte ze svého úložiště na Google, které je standartně 15 GB a máte možnost si připlatit za vyšší prostor.

Jednoduché sdílení

A co když pak budu chtít fotky, které již nebudou v telefonu někomu poslat? I na to v Google mysleli. Můžete na to využít jednoduchou cestu sdílení, na kterou jsme od Apple všichni zvyklí anebo vytvořít rovnou sdílení album s jinými uživateli Google Fotek.

Zálohy na datech?

Nemusí být! V aplikaci si můžete jednoduše zvolit, jestli budete zálohovat jen na WiFi sítích anebo i na mobilních datech.

Záporné body?

iOS je k vývojářům poměrně uzavřený systém, který Vás do svého “vnitřku” jen tak nepustí. A stejně tak nepustí ani aplikaci Google Fotky. Pokud vás trápí nedostatek místa v iPhonu, určitě Vám bude nápomocná, ale počítejte s tím, že aby se záloha udělala, je potřeba mít aplikaci na telefonu otevřenou. Já to řeším tak, že jednou týdně něchám přes noc svůj iPhone připojený k nabíječce s touto Appkou pracovat.

apple leasing

zarukaiphone